Bílé konce na borovici



host - 204.1 (?)
9.11.2007 15:00
Při poškození větví nebo jehličí může vytékat smola která po stvrdnutí může býti býlá jestli je to jen na koncích jednoletých výhonů kde jsou pupeny tak to nebude tak vážný když jsou mladé výhony v růstu mohou býti napadeny různými červci které saji mízu z jehličí a mladého výhonu po tomto zásahu reaguje borovice roněním smoly. Kdyby se to příští rok opakovalo muselo by se skusit postříkat nějakým postřikem na savé a žravé škůdce.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 254.233 (?), 8.11.2007 17:00, zobrazeno: 7238x
Před rokem jsem si koupila krásnou hustou borovici. Letos má všechny konce poseté bílou hmotou. Je to plíseń nebo snad pryskyřice? Čím je to způsobeno? Co s tím? Mám na zahradě ještě další borovici a ta je zdravá. Nemůže se nakazit? Jsem absolutní laik, tak mi prosím poraďte.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.1 (?), 9.11.2007 15:00
Při poškození větví nebo jehličí může vytékat smola která po stvrdnutí může býti býlá jestli je to jen na koncích jednoletých výhonů kde jsou pupeny tak to nebude tak vážný když jsou mladé výhony v růstu mohou býti napadeny různými červci které saji mízu z jehličí a mladého výhonu po tomto zásahu reaguje borovice roněním smoly. Kdyby se to příští rok opakovalo muselo by se skusit postříkat nějakým postřikem na savé a žravé škůdce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 15.196 (?), 11.11.2007 20:31

Milá paní nebo slečno, vzhledem k tomu, že jste neuvedla celý název oné borovice, nemůžete tady od nikoho očekávat přesnou a stoprocentně správnou odpověď. Možná, že její název znáte a jen jste ho opomněla uvést. Pokud ho však neznáte, ať už proto, že jste ho po koupi zapomněla a nebo se v zahradnictví ani nenamáhali ho uvést, dost se vám divím. Třeba já bych takovou dřevinu, u které ani neznám název, nekoupil. Ale zpátky k vaší otázce. Pokud větve s jehlicemi té vaší borovice připomínají "štětku na vymývání lahví" :-), píšete totiž, že je dost hustá, mohlo by se jednat o Borovici osinatou (Pinus aristata ´Engelm´), u nás v zahradnictvích a na zahradách málo rozšířenou. Charakteristickým rysem této borovice jsou totiž bílé ztuhlé krůpěje (jakoby malé bílé chomáčky) pryskyřice na jejích jehlicích. Je to u ní normální jev, pohledově zajímavý (pěkný). Více si o ní můžete sama najít na netu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika