Zimní odrůda - vhodný výběr



Hana354 - (1) - 242.235 (?) 
8.10.2019 11:53, zobrazeno: 2883x

Dobrý den všem, potřebovala bych poradit s výběrem zimní odrůdy jabloně, vřetena, rezistentní, dobré chuti, odolné vůči strupovistosti a padlí středně. Na netu na mě vyskočila spousta odrůd. Uvažuji mezi Bohemií, Siriusem a Rosanou. Máme menší sad směrovaný na východ a 300 nm.v., ze severu chráněn lesem. Už tam máme Vandu, Primu, Topaz a Idared.  Jsme ze střední Moravy a nemám vůbec přehled o ovocných školkách. Díky za každou radu a zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.215 (?), 8.10.2019 12:50

Pěkné stromky mívala školka Strážnice, p.Zíbal. Mám od nich několik, ale už neposílají a pro mne to je daleko. Nabídku ale mají pěknou.

ps- "vřeteno" si ale musíte z koupeného stromku teprve vypěstovat - musíte ho mít na slabě vzrůstné podnoži           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.46 (?), 19.10.2019 21:19

Dobrý den, pokud chcete mít vřetenovou formu stromu dávejte si pozor na vhodnou podnož, jinak z Vámi uváděných odrůd jsem se setkal pouze s Bohemií, která je vyšlechtěná z Rubínu. Prý je skladovatelná až do března, to potvrdit ani vyvrátit nemohu, ale chuťově je skvělá. Jinak ze žlutých jablek mohu doporučit Denár a z červených jablek jakoukoliv odrůdu Malináče, a to hlavně Hornokrajského Malináče. Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.215 (?), 20.10.2019 9:26
Já s Bohemií nemám úspěch, i když nezpochybňuji její chuť. U mne je extrémně napadána škůdci, dílo zkázy dokončí vosy, takže ji pořádně ani nesklidím. Stejnou zkušenost má soused s Rubínem. Musím dodat, že bydlím kousek od lesa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vosma - (4) - 233.71 (?), 2.11.2019 15:51

Zdravím,

jsem sice málo zkušený amatér ale dovolil bych si Vám poradit.

Bohemii ne, ta má ráda volnost. Zastřihávání konců větviček se jí moc nelíbí.

Sirius je vzrůstný triploid, to na vřeteno taky moc není vhodné.

Zbývá tedy Rosana, samozřejmě na M9 a pod. Protože má sklizňovou zralost v září, tak asi s vosama a sršněma bude taky problém, jako mají kolegové i já.

Dobrá školka je ve Strážnici, ale už neposílá. Taky ujde školka v Uherském Ostrohu, ta posílá e-shopem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika