Stará jabloň s ohromnými jablky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Petr Zehnálek - (35) - 58.236 (?) 
4.4.2020 12:02

Tatáž jabloň je u nás (východní Čechy) dosti rozšířená u silnic. Plody na stromě drží jako přibité ještě v lednu, dužnina je pevná a nápadně bílá ostře kyselé chuti. Do pozdních moštů a štrůdlu ideální. Sám jsem to už kdysi určil jako Boikovo (Boikovo obrovské je jiná odrůda) a zatím mi to nikdo nerozporoval.

Padlo tu například Grahamovo. To to určitě není, pokud by se ho snad podařilo udržet do Vánoc, tak jen jako úplnou mouku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.96 (?), 6.12.2014 0:45

Zdravím

Podle Vašeho popisu odrůdy to bude pravděpodobně odrúda Opat Bruno. Pochází z jižních Čech a patří mezi jablka s velkými plody.Zraje koncem srpna a vydrží celé září. Jeho výskyt je vzácný. Je to semenáč z Grávštýnského.

Ještě by to mohla být Antonovka Těžka syn. Šestisetgramová

zraje v září a vydrží údajně do března.Je velmi vzácná.

Boikovo obrovské to podle Vašeho popisu nebude neboť se sklízí v říjnu a dozrává v prosinci a je ještě poměrně rozšířené

Eduard VII je zimní odrůda, která se také vyskytuje jen sporadicky.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.61 (?), 6.12.2014 23:29

Děkuji za nápady a typy. Koukla jsem na net na fotky jak výše zmíněné odrůdy vypadají a zatím se mi žádná nezdála podobná. To mé jablko je čistě žlutozelené. Bez červených líček. Strom s těmito jablky jsem viděla i u jednoho statku v sousedním Rakousku.

Škoda, že nemám fotku. Barevně vypadá spíš jako průsvitné letní, ale je o dost větší a spíše protáhlejší na výšku než na šířku. A zraje koncem prázdnin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.12.2014 11:34

Starých odrůd jabloní s velkými plody byly stovky a mnoho desítek jich u nás ještě roste. Určit odrůdu podle zevrubného popisu je nemožné. Asi jako určit typ auta pode toho, že má zhruba 4 metry na délku a vzadu páté odklápěcí dveře. Fotka by jistě napomohla, ale ani ta nedává záruku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.198 (?), 10.12.2014 0:55

Zdravím

Podle pozdnějšího Vašeho upřesnění popisu plodu se posouváme úplně jinam. Váš popis jak barvy i tvaru plodu s dobou zrání se silně přibližuje odrůdě Grahamovo.  Jestli Vaše odrůda raší o hodně později než ostatní jabloně tak je to ono. Tato odruda se málo vyskytuje. Vytváří zdravé stromy a plody jsou polně odolné na strupovitost. Tato odrůda je schopna vytvářet velké plody. Není to špatná odrůda.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika