Srovnání růstu jabloní na různých podnožích



Aley - (21) - 87.222 (?) 
25.8.2022 21:47, zobrazeno: 660x

Různí lidé sázeli letos jabloně na různých podnožích. Různé odrůdy jako gala, spartan, matčino, bohemia, bohužel ne úplně stejné, takže to srovnání není úplně snadné. Proto tento dotaz na zkušené pěstitele: Jde nějak obecně říct, jaké přírůstky máme očekávat v prvním roce dle podnože? Z nějakého důvodu mi moje stromky na M9 a M26 rostou výrazně víc, než jiným lidem jejich nové jabloně na A2. Přitom A2 by jako mělo být pro větší stromy. Nicméně já mám na mých stromcích sázených letos nebo loni na podzim přírůstky až metr dlouhé, taky pořádně široké a s velikánskými listy, oni na těch A2 mají dost malé přírůstky - někde 20 cm, někde až do 40 cm, ale větvičky jsou tenoučké a lístky jabloní malinké pomalu jak na nějaké bříze. Je tohle normální, nebo je to výsledek další péče? (Nevím taky, jaké kořeny měli při sázení, já jsem je pečlivě ostříhal do zdravého bílého. Zamulčované to máme všichni. A sříhali jsme to jinak, já to hodně sestřihl, většinu stromků až úplně na špičák, protože se mi větve z obchodu nelíbily.)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.97 (?), 25.8.2022 22:04

Spíš to záleží na tom, jaká byla sazenice, jakou jámu udělali a co do ní dali, jak správně zasadili a při jarní výsadbě hluboko zkrátili (měli by podstatně víc, než při podzimní).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika