Spartan



sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 229.90 (?)
30.9.2018 23:48

Zdravím

Já bývalý odpůrce starých odrůd se musím přiznat, že nakonec jsem našel zalíbení v jejich spektru chutí.

Jak jsem odrůdu Spartan nenáviděl, tak díky globálnímu oteplování se mi tato odrůda moc zalíbila. Je faktem, že tato odrůda potřebuje silnější podnož.

Střídavá plodnost je zlozvyk u ovocných stromů a dá se každoročním silnějším řezem zbavit a potom plodí každoročně. To platí i pro Ontário a Parménu zl. Na některé odrůdy to, ale neplatí viz. Průsvitné, Jadernička, Booscop. atd.

S pozdravem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 229.90 (?), 30.9.2018 23:48

Zdravím

Já bývalý odpůrce starých odrůd se musím přiznat, že nakonec jsem našel zalíbení v jejich spektru chutí.

Jak jsem odrůdu Spartan nenáviděl, tak díky globálnímu oteplování se mi tato odrůda moc zalíbila. Je faktem, že tato odrůda potřebuje silnější podnož.

Střídavá plodnost je zlozvyk u ovocných stromů a dá se každoročním silnějším řezem zbavit a potom plodí každoročně. To platí i pro Ontário a Parménu zl. Na některé odrůdy to, ale neplatí viz. Průsvitné, Jadernička, Booscop. atd.

S pozdravem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 1.10.2021 21:51

Otrhal jsem poslední Spartany. Stále tedy žiju v domnění, že se jedná o Spartan. Pokud máte jiný názor, tak ho uveďte.

Spartan
Spartan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika