Rubín - mravenci a mušky nebo mšice



host - 134.38 (?)
30.5.2012 16:15

Voška na strom priletí, lepkavým pásom tým nezabránite. Ten chráni strom hlavne pred mravcami (ale aj iným lezúcim škodlivým hmyzom). Mravce vošky chránia pred ich prirodzenými nepriateľmi. Keď zamedzíte prístup mravcov k voškám, veľa krát sa stane, že o vošky sa postarajú napr. lienky a netreba ani striekať. Dokonca sa mi zdá, akoby vošky zámerne vyhľadávali stromy s mravcami a tam kládli vajíčka. "Opustený" strom bez mravcov máva často menej vošiek ako ten, kde ich je plno. Tie potvory ich po stromoch aj sami roznášajú.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 134.38 (?), 30.5.2012 16:15

Voška na strom priletí, lepkavým pásom tým nezabránite. Ten chráni strom hlavne pred mravcami (ale aj iným lezúcim škodlivým hmyzom). Mravce vošky chránia pred ich prirodzenými nepriateľmi. Keď zamedzíte prístup mravcov k voškám, veľa krát sa stane, že o vošky sa postarajú napr. lienky a netreba ani striekať. Dokonca sa mi zdá, akoby vošky zámerne vyhľadávali stromy s mravcami a tam kládli vajíčka. "Opustený" strom bez mravcov máva často menej vošiek ako ten, kde ich je plno. Tie potvory ich po stromoch aj sami roznášajú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.97 (?), 26.6.2012 17:47

Zdravím

Všiml jsem si, že se v této diskusi objevuje přípravek Chemstop Ekofix, který se natírá na kmínky stromků proti lezcům. Chtěl bych zmínit zkušenost s tímto přípravkem. Používám ho od loňska a letos mi v místě natření popraskala kůra stromků slivoně, hrušně a třešně. Možná je to náhoda a to prasknutí je z jiného důvodu, ale vždy přesně v místě natření kmínek jakoby napuchl a svisle popraskal.

Nemáte někdo stejnou zkušenost?

Ahoj, Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.91 (?), 26.6.2012 18:11

Také zdravím Mirku. Myslím že jste udělal chybu, že jste natřel ten ekofix přímo na kůru. Já si vždy odstřihnu kousek igelitu, provázkem jej přivážu na kmínek (dnes už jen jedním 2-3 x dokola) a pomažu to na ten igelit. Na pozdim je to už docela ošklivé (tlející zbytky mrtvolek hmyzu), tak to jednoduše sundám a vyhodím. Pokud má strom kůlek, tak ten natírám přímo a na podzim to z něj oškrábu. Napadá mne, že musím dávat pozor, aby mravenci ten igelit nepodlézali. Takovéto lepové pásy jsou ale dobrá věc, protože stříkat mšice chemií není nic moc. Naposledy jsem je stříkal Pirimorem (pásy jsem letos doplnil až nyní) a stromky po 8-9 dnech bych mohl na mšice už stříkat znovu. Jasně, jsou přípravky s delší dobou působení ale ty zas hubí i většinu užitečných pomocníků. Proč to ale neudělat zcela bez chemie a s menší námahou, že? Samozřejmě, nesmíte si zničit přirozené nepřátele mšic nějakým jiným postřikem, jako např. postřikem na obaleče. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.97 (?), 28.6.2012 2:01

Zdravím

Milane díky za typ. Teď vím, že jsem udělal chybu a s tím igelitem to určitě zkusím, protože ten přípravek funguje na 100%. Mšice jsou potvůrky a vždy si nějaký způsob najdou jak přesvědčit majitele zahrady, že na zahradě už dávno není pánem :-). U vitálních a starších stromků mi to nevadí, ale mám jednu Bohemku a ta chuděra zkouší. Něco jí chybí a to poslední co ještě má chtějí mšice a tak je stahuju z listů rukou.

Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika