Redlove



host - 194.226 (?)
11.6.2013 10:58

Dobrý den, je to možné. V době, kdy tahle diskuse započala, tak Lubera sama uváděla množení jen na podnoži M9 a v Anglii se v obchodech objevila ještě na M26, takže z toho jsem vycházel. Od Starkla mi totiž oficiálně přišlo vyrozumnění, že oni štěpují jabloně na MM106, sloupovité pak na M7, z čehož mi vyplynulo, že si je štěpují sami.

Jinak po očekávaném sporadickém kvetení jsem tam, kde minulý rok. Takže zase nic :) Narozdíl od takového Red Devilu, který má krásně nasazeno. Snad příští rok. Petr L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 58.114 (?), 24.9.2012 8:15

Červeno-dužnaté jabloně typu Redlove (Era, Circe, Odysse aj.) nejsou sloupovité a velikost stromku závisí na použité podnoži - viz některá videa na stránkách firmy lubera.com. Takže když je naroubujete na podnož semenáče, tak vám vyroste velký strom, ovšem plody pak budou možná menší. Jinak sloupovitá červenoplodá jabloň podobného názvu se jmenuje Redlane nebo Red Devil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.78 (?), 24.9.2012 8:53

Jen drobná poznámka, u mě Red Devil tvoří normální korunku. U nás jsem toho o ní mnoho nenašel, ale na anglických stránkách se tuším o sloupovitosti také vůbec nepsalo. Petr L.

Jen ještě doplním i sem adresu na zajímavý přehled všemožných červenoplodých odrdůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.114 (?), 24.9.2012 9:16

Pane Petře L., máte pravdu, Red Devil není sloupovitá, omlouvám se za chybu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 187.151 (?), 25.9.2012 8:39

V sobotu jsem ochutnal jediné jablko z první úrody (sázen špičák na jaře, snad na M 26). Plod opadl cca 12.9. Jablko je dosti malé, asi jako Coxova.Dužnina je hezky červenobíle vybarvena a odpovídá obrázkům. Dužnina je spíše hrubozrná, ne zcela obvyklá. Chuť je zvláštní, je zde výrazná, zcela nezvyklá příchuť, snad ostružinová.Celkově na mě Redlove Era zapůsobila chutí příznivě, zvlášť jako zpestření.Asi nebude ideální pro milovníky sladkých jablek. Těším se na další.

Růst byl uspokojivý, žádné napadení strupobitostí.

Lubor Dušek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 202.78 (?), 26.9.2012 9:13

Tak to gratuluji, já si ještě nějaký ten rok asi počkám. Příroda nakonec zapracovala a stromky plůdky neudržely (jiná podnož). Alespoň že to neni vysloveně sladké jablko. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.227 (?), 5.5.2013 12:34
Redlove Circe
2. Rok po výsadbě
2. Rok po výsadbě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.226 (?), 5.5.2013 12:55

Já to nakonec nevydržel a před pár týdny jsem oba stromky dokonale prostřihal. Přírůstky jsem neměl nic moc, ale to mám prvním rokem u všech nově vysazených stromků. Překvapila mě i tuhost větví při tvarování. Zítra se dostanu zase na zahradu, tak uvidím, jestli mi vůbec pokvetou. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.13 (?), 11.6.2013 10:32

Dobrý den, Starkl zahradník nakupuje veškeré stromky Red Love přímo od Lubery ze Švýcarska.  Probstová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.226 (?), 11.6.2013 10:58

Dobrý den, je to možné. V době, kdy tahle diskuse započala, tak Lubera sama uváděla množení jen na podnoži M9 a v Anglii se v obchodech objevila ještě na M26, takže z toho jsem vycházel. Od Starkla mi totiž oficiálně přišlo vyrozumnění, že oni štěpují jabloně na MM106, sloupovité pak na M7, z čehož mi vyplynulo, že si je štěpují sami.

Jinak po očekávaném sporadickém kvetení jsem tam, kde minulý rok. Takže zase nic :) Narozdíl od takového Red Devilu, který má krásně nasazeno. Snad příští rok. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.155 (?), 11.6.2013 22:59
Když už jste u toho Red devilu. Mám také u 2.letého stromku slušnou násadu. Má někdo zkušenost s jeho chutí? Lucas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika