Prosím o identifikaci choroby



host - 28.103 (?) 
8.6.2021 16:29, zobrazeno: 798x

Prosím o identifikaci. Postupně napadá všechny jabloně v zahradě.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jalapeno - (24) - 28.103 (?), 8.6.2021 16:32

Nevíte někdo jak nahrát všechny obrázky najednou? A jak zůstat přihlášen? Automaticky mě to odhlašuje a pak nemůžu editovat příspěvky. Chtěl bych smazat ten první obrázek na hostovi, je takový nic neříkající. Díky



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.133 (?), 8.6.2021 21:46

Nechci malovat čerta na zeď, ale napadla mne bakteriální spála růžovitých... Nemáte někde poblíž rostlinolékařskou laboratoř? - vyšetřili by vám větvičku...       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.76 (?), 8.6.2021 21:57

Moniliový úžeh jabloní, během 2-3 dnů to napadne celý strom. Jakoby uschnou plodonoše. Letošní jaro tomu byl velice nápomocné, v literatuře se píše, že to urychluje dokvétání při nižšších teplotách cca do 13°. Nezbývá než ostříhat a příští rok stříkat. Mě tak letos dopadla Krasava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.103 (?), 9.6.2021 6:20

Díky všem za reakce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 9.6.2021 12:44

Extrémní doba přináší neobvyklé jevyfrown. To, že spousta jabloní kvetla jako šílenácheeky, má i takový následek. Vývoj počasí spolupůsobil téměř současné kvetení peckovin s jádrovinami, včely-chuděrky na svých kožíšcích roznesly původce mon.úžehu široko, daleko v míře nevídané. Totok je výsledekcrying. Prosím zkušené stříkatele, aby zkoušeným amatérům, hobíkům poradili postupy, díky kterým se dá z podobné šlamastiky vybruslit se ctílaugh! Nikde jsem-přes dlouhé a pečlivé vyhledávání nenašel přípravky, které by teď postavily pevnou hráz mezi nešťastné stromy a obludnou chorobuangry. Všude jsou pokyny pro ošetření před a po květu-asi v řádu dní?, pak před dozráváním s přihlédnutím k ochranné lhůtě. Taky nevím, zda se nemoc sama zastaví-vlivem slunečného počasí, nebo je momentálně přirozeně neaktivní a opět vzplane koncem léta? Je zde jakési podobenství s vir.chorobami lidí-chřipkou, covidem??...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika