Prosba o radu od pana Stanislava.



host - 10.34 (?)
20.10.2006 7:01
Vážená paní. Děkuji Vám za důvěru v mé reakce. Na poškození stromků je možné vyzkoušet ještě následující postup. Jak píšete, rány jste zamazali stromovým balzámem, což je OK. Kupte v obchodě technickou pásku, já ji kupoval v běžném železářství, která je zpravidla stříbrné barvy a široká asi 5cm. Je velmi pevná, pokud si to dobře pamatuji, tak je vyztužena sklotextilními vlákny. Velmi silně lepí a je stabilizovaná proti UV záření. A tou páskou tu ránu omotejte. Sám jsem to v letošním roce udělal v mém sadu, kam se bohužel dostali zajíci. Dokonce to vypadá tak, že by to mohlo zachránit stromek, který byl okousán úplně dokola. Přeji prima den. Stanislaw:-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 109.108 (?), 19.10.2006 16:54, zobrazeno: 4453x
Vážený pane,po realizaci vašich rad ,které se mi velmi osvědčily,vás prosím o následující radu.Neopatrným manévrováním se sekačkou se nám "podařilo" poranit nad zemí malé stromky jabloně,višně a švestky.Ránu jsem ošetila balzámem,ale prosím o radu,zda mohu ještě něco udělat,aby to stromky nepoškodilo.Moc děkuji za odpověď.M.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.34 (?), 20.10.2006 7:01
Vážená paní. Děkuji Vám za důvěru v mé reakce. Na poškození stromků je možné vyzkoušet ještě následující postup. Jak píšete, rány jste zamazali stromovým balzámem, což je OK. Kupte v obchodě technickou pásku, já ji kupoval v běžném železářství, která je zpravidla stříbrné barvy a široká asi 5cm. Je velmi pevná, pokud si to dobře pamatuji, tak je vyztužena sklotextilními vlákny. Velmi silně lepí a je stabilizovaná proti UV záření. A tou páskou tu ránu omotejte. Sám jsem to v letošním roce udělal v mém sadu, kam se bohužel dostali zajíci. Dokonce to vypadá tak, že by to mohlo zachránit stromek, který byl okousán úplně dokola. Přeji prima den. Stanislaw:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 85.27 (?), 30.11.2006 15:00
Mám podobnou zkušenost.
Pokud poraněná kůra nepřesáhla 1/2 obvodu kmínku není třeba se o osud stromku obávat. Možná dočasně zpomalí růst
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika