Osy



host - 10.15 (?)
24.8.2015 9:44

Možná vaše vosy a mravence láká ovoce zralé nebo poškozené.

Vosy a pak i mravence na mé zahradě lákají jen zelené hrušky,  tvrdé jako kámen, a to přesto že je mám hustě obalené sítí proti ptákům. Červavé ani nazobané ty hrušky nejsou, ale vosy se vždycky nějakou skulinkou v síti protáhnou a hrušky ještě zazelena zničí.

Může mi někdo vysvětlit, co na těch nezralých hruškách mají? Do každé vyzobají díru. Úrodu na Clappově zlikvidovali už před víc než měsícem, nyní kompletně zlikvidovali Dicolor.

Ostatní zralé ovoce naprosto ignorují nebo nazobají jen velmi zřídka (zralé hrozny, přezrálé a po dešti popukané ryngle, letní jablka, švestky) a to obvykle jen ty spadané na zemi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 23.8.2015 17:13, zobrazeno: 3489x

Strašne mi ovocie likvidujú osy a mravce. Na broskyni mi poškodili snáď 1/3 plodov. a jablká ich lákajú tiež... Proti mravcom sa dá bojovať lepidlom, ale čo osy?...ako sa pozeráte na vešanie plastových fliaš s cukrovou vodou alebo pivom?. Ak pominiem, že to nepôsobí príliš esteticky... osy tam hynú, ale takéto návnady nespôsobujú práve to, že ich to viac ku stromom láka? A ak umiestňovať... priamo na jablone alebo radšej v nejakej vzdialenosti... povedzme 5m od stromov?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 23.8.2015 17:44

Vaše úvahy nepostrádají logiku. Vosy i mravence láká ZRALÉ ovoce, či takové, které je mechanicky poškozené-otvory červů, klování ptáků... Sklízejte plody včas, definitivně dozrát je nechejte v bezpečí domova. Flaše s návnadou můžete dát i mimo-zároveň poblíž konkrétním stromům, větší účinnost je, když je vnadících láhví více. Nejlíp fungují jsou-li čiré a vystavené slunci. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.15 (?), 24.8.2015 9:44

Možná vaše vosy a mravence láká ovoce zralé nebo poškozené.

Vosy a pak i mravence na mé zahradě lákají jen zelené hrušky,  tvrdé jako kámen, a to přesto že je mám hustě obalené sítí proti ptákům. Červavé ani nazobané ty hrušky nejsou, ale vosy se vždycky nějakou skulinkou v síti protáhnou a hrušky ještě zazelena zničí.

Může mi někdo vysvětlit, co na těch nezralých hruškách mají? Do každé vyzobají díru. Úrodu na Clappově zlikvidovali už před víc než měsícem, nyní kompletně zlikvidovali Dicolor.

Ostatní zralé ovoce naprosto ignorují nebo nazobají jen velmi zřídka (zralé hrozny, přezrálé a po dešti popukané ryngle, letní jablka, švestky) a to obvykle jen ty spadané na zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.222 (?), 5.9.2015 16:19

Na nezralych hruskach asi nic, ale okolo vyzdobaneho mista se casem vytvori hniloba a na to pak letaji jak dive, alespon u nas to tak praktikuji na jablkach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika