Okousane listy



NeoMedic - (35) - 177.53 (?)
10.5.2011 19:02
Dekuji, mate pravdu, je to mera jablonova. Dival jsem se na netu a posktriky se provadi pry brzce z jara kdy teprve rasi prvni pupeny, da se tedy rict, ze ted uz nema smysl nic strikat a pockat az na pristi jaro s posktrikem?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
NeoMedic - (35) - 177.53 (?), 7.5.2011 0:47, zobrazeno: 9617x

Dobry den,

da se z obrazku c.1 urcit, od ceho muzou byt tak okousane listy? Jsou okusovany uz od brzkeho zacatku jara, ale nikdy jsem na nich zadne brouky ani nejake vetsi mnozstvi msic nevidel, tak nevim jestli je mozne aby slo o nejakou chorobu, nebo to je opravdu vysledek msic ci jinych brouku?

obr. c2

Nahodne jsem nasel na jiny jabloni tohodle, maleho "skudce". Je to msice?

1
1
2
2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 18.119 (?), 7.5.2011 8:25

Od čeho máte děrované listy, to Vám nepovím.

Na druhém obrázku podle mého názoru není mšice, ale jedno z vývojových stadií škůdce, který se jmenuje mera (jabloňová).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 248.235 (?), 7.5.2011 13:54

Dobrý den,

 také mám okousané listy na jabloních švestce a hršce. nené to na letní jabloni a na tužších chlupatějších listech jabloní. Na hrušce (Dikolor) jsem našla něco jako černou krátkou stonožku, na jabloni béžového malého červíka. Na třešni jsou za listem dvě krvavo- červené kuličky. Na jedné jabloni jsou hned mladé výhony listu špičaté (jako, kdyby byly postříkány herbicidem) a na větvích je šedý povlak.

Na angreštu jsou plody na jedné straně zdeformovány s hnědou zatvrdlinou a odpadávají při doteku (je to mrazem nebo škůdce).

Prosím o určení o co se jendná abych mohla udělat postřik.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
NeoMedic - (35) - 177.53 (?), 10.5.2011 19:02
Dekuji, mate pravdu, je to mera jablonova. Dival jsem se na netu a posktriky se provadi pry brzce z jara kdy teprve rasi prvni pupeny, da se tedy rict, ze ted uz nema smysl nic strikat a pockat az na pristi jaro s posktrikem?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika