Odrůda Vitos, Fantazia



host - 252.75 (?)
6.2.2016 12:48

Před lety jsem získal roub Vitosu od pana Fischera z Horní Bělé. Roub jsem narouboval na podnož MM106. S velikostí i chutí jablek jsem spokojen, ale trápí mě jedna nectnost. Možná třetina plodů mně propadne před dozráním z důvodu krátké stopky, možno říci, že žádné. Stává se to jenom mně nebo i ostatním pěstitelům? Není toto závada, proč tato odrůda nebyla uznána v naší republice? Těším se na reakci, zahrádkáři.

Strakoňák

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.2.2015 12:26

Už jsem dlouho nic neslyšel o VITOSU. Pěstuje ho vůbec ještě někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.150 (?), 20.2.2015 7:43

Bylo by škoda, tak kvalitní odrůdu nemít na zahradě.Chutí se Fantazii vyrovná a od druhého rodiče (Primula)má odolnost proti strupovitosti.

Je to podzimní odrůda, u nás dozrává cca 14 dní před Rubínem.

Jan Z pod Javorového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.2.2015 17:27

Moc díky za reakci, Honzo od Třince. Tato odrůda jako by zapadla, přitom známý pan Boštička ji dal přednost před Desertem, jako nejlepší podzimní odrůdě. Tedy pro něj nejlepší. Takže se domnívám, že musí být velmi chutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 187.150 (?), 10.9.2015 7:42

Dobrý den, chuť Witosu letos opět výborná.Přes tropické léto je vybarvení plodů méně výrazné než v loňském propršeném srpnu.

Jan z pod Javorového


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.75 (?), 6.2.2016 12:48

Před lety jsem získal roub Vitosu od pana Fischera z Horní Bělé. Roub jsem narouboval na podnož MM106. S velikostí i chutí jablek jsem spokojen, ale trápí mě jedna nectnost. Možná třetina plodů mně propadne před dozráním z důvodu krátké stopky, možno říci, že žádné. Stává se to jenom mně nebo i ostatním pěstitelům? Není toto závada, proč tato odrůda nebyla uznána v naší republice? Těším se na reakci, zahrádkáři.

Strakoňák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika