Ochrana proti ohryzu srncej zvery



host - 202.237 (?)
21.11.2010 19:56

Spolupráce s myslivci je špatná. Nemohou mít zájem na ochraně porostů, potřebují, aby se zvěř najedla. Srnčí je okusovač a konzumuje 50 i více druhů rostlin. Mám je celou zimu v lese i sadě, který je u lesa. Zajíc mi okusuje do 40 cm od země, nebo sněhu. Srny pokračují směrem nahoru do 120 cm od země nebo sněhu. Individuální ochrany běžně prodávané jsou drahé - v počtu 1000 ks. Používám kratší a doplňuji je  - nadstavuji PET lahvemi. Mají ustřihnutý vrch i spodek a zůstává z nich válec 20-25 cm. Je to zdarma, jen práce. Vydrží - nejstarší mám 5 let a drží. Na starší stromky a větve srnčí nejde. Okusuje jen mladé výhonky. Jak píšete o okusu větví, myslím, že v místě kde jsou srny musíte zvednout korunku nad 130 cm. Při započtení výšky sněhové pokrývky i výše.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 191.127 (?), 10.10.2010 18:53, zobrazeno: 25427x

Dobrý deň,

chcem sa opýtať akým prípravkom je dobré natrieť konáre ovocných stromov aby ich v zime neohrýzala srncia zver. Každú zimu dosť výrazne "poskracujú" nové výhony.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.214 (?), 10.10.2010 20:25

Jak jsme si o tom zde psali již mnohokrát, nejlepším přípravkem na ošetření větví  /ale i kmenů/ ovocných i neovocných stromů proti poškození srnčí zvěří je a vždy bude alespoň provizorní ale dostatečně vysoká lesnická oplocenka kolem pozemku v případě, že nelze postavit klasický plot.

Vše ostatní je praxí ověřeno jako velmi málo účinné, srnčí zvěř je vynalézavá a mlsná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 125.91 (?), 3.11.2010 22:51

Skus natrieť konce vyhonkov moorsuvinom, mne sa to osvedčilo, ak aj srnčie načne jednu vetvičku, viac neohryza. /stromy v nmv.600 m bez oplotenia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.202 (?), 4.11.2010 0:53

Oplocení pozemku lesnickým, nebo jiným pletivem není nejlevnější záležitostí. Nám lesníkům se nejlépe, co se účinnosti a ceny osvědčil repelent Aversol. Doporučuji koupit neředěný, protože si ho můžete libovolně dle potřeby naředit vodou. Cena 1 kg balení se pohybuje kol. 130 Kč. Cena 10kg balení je cca kol. 400 Kč.Aversol můžete aplikovat ručním postřikovačem, který je nejúčinnější a nejrychlejší, nebo nátěrem kartáčem, popř. rukou (v gumové rukavici),což je patlanina. Zvažte, jaké množství se Vám vyplatí. Popř. se optejte ve vašem okolí lesníků, kteří přípravky aplikují, požádejte je, aby Vám přípravek za rozumnou cenu odlili. Morsuvin nedoporučuji, protože při větším nánosu repelentu na terminál, větvičku jej můžete spálit.   R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 4.11.2010 5:44

Děkuji p.lesníkovi za radu, myslivecký svaz by měl pružněji reagovat na hlášené škody a nabídnout majitelům pozemků tento přípravek.Prodávané 1kg balení je zbytečně velké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.237 (?), 21.11.2010 19:56

Spolupráce s myslivci je špatná. Nemohou mít zájem na ochraně porostů, potřebují, aby se zvěř najedla. Srnčí je okusovač a konzumuje 50 i více druhů rostlin. Mám je celou zimu v lese i sadě, který je u lesa. Zajíc mi okusuje do 40 cm od země, nebo sněhu. Srny pokračují směrem nahoru do 120 cm od země nebo sněhu. Individuální ochrany běžně prodávané jsou drahé - v počtu 1000 ks. Používám kratší a doplňuji je  - nadstavuji PET lahvemi. Mají ustřihnutý vrch i spodek a zůstává z nich válec 20-25 cm. Je to zdarma, jen práce. Vydrží - nejstarší mám 5 let a drží. Na starší stromky a větve srnčí nejde. Okusuje jen mladé výhonky. Jak píšete o okusu větví, myslím, že v místě kde jsou srny musíte zvednout korunku nad 130 cm. Při započtení výšky sněhové pokrývky i výše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 153.9 (?), 22.11.2010 0:19

Srnčí se ve sněhu obvykle boří víc než já, takže si myslí, že co nedosáhne přes rok, nedosáhne ani v zimě (+- 10 cm). Koruna stromu nad 150 cm je před zvěří celkem dostatečně chráněná, ale kdo má pak trhat úrodu ze tří a více metrů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.249 (?), 4.11.2010 7:35

Ano, toto je ještě docela v klidu, když můžete natřít každou rostlinu.Horší je, když potřebujete ochránit celou pěstební plochu třeba proti nájezdu prasat.My používáme s větším či menším úspěchem Hukinol.Pokud by někdo věděl o něčem lepším, byl bych rád, protože i malé potřísnění tímto přípravkem Vás na několik dní vyčlení ze společnosti společnopsti. Umýt ani vyprat to nelze.je nutné čekat až se to samo odpaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.214 (?), 4.11.2010 13:12

Hukinol a jemu podobné "nesmyvatelné "přípravky jsou jedněmi z mála účinných po delší dobu. Působí ale pouze na prasata, srnčí vůbec nezajímá..Aplikujte zásadně v gumových rukavicích třeba injekční stříkačkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.180 (?), 4.11.2010 20:02

Gumové rukavice jsou málo.Táta má doma ještě z dob své profese inseminační rukavice a ty jsou na toto ideální. Srnky jsou OK, ale prasata dokáží tak rozvorat i třeba louku, že musíte vzít kultivátor za traktor a celé to srovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika