Ochrana proti ohryzu srncej zvery



host - 202.237 (?)
21.11.2010 19:43

Mluvil jsem s veterinářkou ze ZOO a prý jsou zájemci o exkrementy velkých šelem. Používají je právě na ochranu porostů před prasaty. Zajímavý nápad, nevím ale jaké jsou výsledky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 191.214 (?), 4.11.2010 20:44

Tak tohle znám víc než dobře. Na prasata ale ten Hukinol fakt funguje, mám dokonce vyzkoušeno, že i po roce je stále velmi cítit a je funkční. Provrtám plastové víčko malé skleněné lahvičky, otvorem protáhnu knot do např.petrolej.lampičky a zašroubuji. Kolem hrdla lahvičky omotám kousek drátku pro pozdější zavěšení a nakonec v gumových rukavicích (používají je uklízečky) natáhnu do injekční stříkačky s jehlou opatrně dávku Hukonolu a skrz díru s knotem vstříknu do lahvičky. Pozor, látka je to neuvěřitelně vzlínavá.Nakonec donesu držíc celý ten poklad za konce drátků na místo určení a zavěsím např. na větvičku apod. cca do výšky 0,5m nad terén tak, aby na vršek přímo nepršelo. Ještě po roce cítím závany i já, natož divočáci.   Srnčí zvěři je to ale opravdu úplně jedno a vůbec na to nereaguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 202.237 (?), 21.11.2010 19:43

Mluvil jsem s veterinářkou ze ZOO a prý jsou zájemci o exkrementy velkých šelem. Používají je právě na ochranu porostů před prasaty. Zajímavý nápad, nevím ale jaké jsou výsledky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.214 (?), 4.11.2010 13:20

Vy lesníci byste ale měli mít vyzkoušeno, že Aversol není 100% účinný za všech okolností. Je totiž obrovský rozdíl mezi ošetřenou monokulturou např. smrku a ovocnými stromky nebo např.výhonky dubu, buku či javoru.

Pokud je extrémní tlak nepříznivých podmínek, srnčí zvěř po čase okouše i takto ošetřené výhony. Zásadně neředit. Nátěr je třeba po čase obnovit, stárnutím ztrácí na účinnosti(obvzlášť naředěný). Pak se to ekonomicky výhodné zdát přestane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.9 (?), 4.11.2010 18:03

Za posledních 20 let se nám jen jednou stalo, že nám srnčí ohryzala stromky v zimě (byla tankrát krutá zima). Zato nám srnčí PRAVIDELNĚ ohryzává letorosty zjara, když začínají rašit a jsou na nich mladé lístky, letos je jeden srnec tak oprsklý, že je přištipuje po celé léto (sousedův pes za plotem ho naprosto nevzrušuje). Mohu uvedené přípravky použí i na již rašící větve?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.214 (?), 4.11.2010 19:31

No a to je právě ten problém nátěrů. Nátěr přes zimu ztratí svou funkčnost a Vy musíte zjara zachytit přesně dobu rašení a nátěr obnovit, což nemusí ladit s vhodným počasím k nátěru a ani s Vaším časem. Navíc omatlání mladých rašících lístků nátěrem se nebude stromku vůbec líbit. Prostě to berte jakou letitou zkušenost - na lesní kultury nátěr ano, do rozlehlejší ovocné zahrady s mladými ovocnými stromky to není ideální.Plot je jistota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.118 (?), 20.11.2010 23:53
Na Slovensku mám problém Aversol zohnať.Inak, treba to aplikovať aspoň 3x za zimu. AJ som to zanedbala... a jabloňka kaput.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika