Náhrada za Desert



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 137.100 (?) 
9.10.2011 17:17
Ahoj Petře! Ja mám tiež radšej kombináciu cukrov, kyseliniek a vône. Gala kúpená v marketu je už zvädnutá a málo voňavá. Gala Schnitzer Schniga u nás nestihla ísť do pivnice. Tak bola chutná-sladká šťavnatá koxovková chuť, že sa po úrode v priebehu 2 týždňov zaprášilo. Farebne je lákavejšia ako Gala. Šupku má ale suchú, matnú, nie lesklú ako uvádzajú na snímke predajcovia. Dnes som jedol Pinovu, má okrem koxovkovej chuti a tvrdej šťavnatej dužiny prekvapivo veľa kyseliniek aj cukrov. Cez zimu má kyseliniek výrazne menej. Ak chcem sladké voňavé jablko, tak výborná je Florina, ale uprostred zimy začne múčnatieť. Gala Schniga je sladká, šťavnatá, voňavá a má v porovnaní s Florinou tenkú šupku. Pre milovníkov sladkých jesenných jabĺk odporúčam. Nadarmo to nie je svetová sorta. Gala Mitchgla na tom bude s chuťou aj farbou šupky podobne. Čo mi dosť vadí, je vnímavosť k chrastavitosti. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.216 (?), 9.10.2011 17:57

Nezbývá, než ji vyzkoušet. Je pravda, že jsem Galu kupoval jen v obchodech, ale jablka kupovaná na uskladnění jsou celkem kvalitní. Třeba s Rubínem jsem nikdy problémy neměl. A že nějaké nároky mám, to je zřejmé. Bylo mi jen divné, že by se nevýrazná Gala takhle "prekabátila".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.98 (?), 9.10.2011 20:31
Galu jsme letos zkusili jak kupovanou v obchodě, tak i od pěstitele (Hradec Králové) a upřímně - nikoho z rodiny naprosto nijak neoslovila. Naparfémovaná bída. Zato zde v jiných vláknech opovrhovaný Šampion - ten je zde letos dokonalé labůžo!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 9.10.2011 20:50
Je ale fakt, že celou polovinu světové produkce jablek zajišťují pouze čtyři odrůdy a jedna z nich je Gala.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 9.10.2011 22:24
Njn.Třeba je to velmi kacířský názor, ale za mě teda Gala tak leda do moštu.Nějak nemůžu tu honbu za ní pochopit.Silně "parfémovaná",ve skutečnosti bez nějaké zvláštní chuti. Letos můžu zatím označit za opravdu povedené kusy Šampion a Jonagold.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.105 (?), 9.10.2011 23:32
Neviem, kedy ste Galu koštoval? Ak uprostred zimy, tak s Vámi súhlasím. Nezabúdajte, že Gala aj Šampion sú vpodstate jesenné sorty, v decembri už sú často v chuti za zenitom. Už som dávno nemal v ústach Coxovu renetu a nepochybujem, že originál je vždy najchutnejší. Goldenovská sladkosť sa musí u krížencov prejaviť, preto má Gala menej kyselín. Váš vkus však nemôžete považovať za vkus väčšiny populácie. Aj ten je v rôznych krajinách rôzny. Napr. väčšina Angličanov neobľubuje sladké goldeny ale skôr voňavé a menej sladké koxovky. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 10.10.2011 8:03

Domnívám se, že náhrada za Desert by mohla být volba odrůdy Akane. Chuť určitě jiná, ale jako podzimní odrůda výborná. Dále by např. po Akane konzumně navazovala Bohemie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 10.10.2011 18:35
Galu jsme koštovali minulý i tento týden (dokonce i dnes) a nemůžu si pomoct.Zkouším od různých pěstitelů i z obchodu.Asi většinu lidí neurazí, ale osobně jsem překvapený celkem dost silnou propagací (někteří známí se po ní můžou umlátit). Ve skutečnosti se asi dost brzy přejí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika