Malá jablíčka



host - 226.194 (?)
21.3.2013 18:04

Jablíčka, která jsou zde vyfocena připomínají silně odrůdu Red Lane(psal jsem o ní v jiném vlákně), tedy pokud je stromek sloupcovitého charakteru růstu. Barvě květů od přispěvatele Marka rovněž tomu odpovídá. Nemyslím si, že je to hloupost za 580,-. To je poněkud smutný postoj. Protože jablíčka se nechají konzumovat a nebo zpracovávat. Chuť není fádně sladká jako u mnohých novinek. Je osobitá.

A odpůrcům všeho nového, myslím si, že honba za novinkami je normální věc a směřuje k pokroku. Jinak bychom ještě dneska jedli staré dobré kořínky a plané bobule.

A odpůrcům všeho starého a v jejích očích překonaného, v jedné písni Uhlíře a Svěráka se přeci zpívá "neopouštěj staré známé pro nové, možná mají paměť jako slonové".  Je vůbec VĚC, že mohou dneska vedle sebe vegetovat př. prastará Strýmka a horká novinka pod číslem, která ještě ani nemá jméno a je zajímavá.

Takže k věčnému tématu staré versus nové:  úctu ke starým a bystré oko k novinkám.

Juraj Kafka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 121.7 (?), 26.9.2012 17:16, zobrazeno: 24046x

Má někdo na zahradě tuto jabloň? Jak se dají její plody využít? Děkuji.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.7 (?), 26.9.2012 17:20

Lepší fotky:


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.7 (?), 26.9.2012 17:21

Foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.7 (?), 26.9.2012 17:23

3.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.7 (?), 26.9.2012 17:24

2.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 126.41 (?), 26.9.2012 21:58

domnívám se, že jde o okrasnou jabloň, jejíž jablka jsou zcela nejedlá, dají se i velmi špatně rozpůlit. Mám její fotografie z jara. Květy jsou ale bezkonkurenční.

marek

Okrasná jabloň
Okrasná jabloň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 226.194 (?), 21.3.2013 18:04

Jablíčka, která jsou zde vyfocena připomínají silně odrůdu Red Lane(psal jsem o ní v jiném vlákně), tedy pokud je stromek sloupcovitého charakteru růstu. Barvě květů od přispěvatele Marka rovněž tomu odpovídá. Nemyslím si, že je to hloupost za 580,-. To je poněkud smutný postoj. Protože jablíčka se nechají konzumovat a nebo zpracovávat. Chuť není fádně sladká jako u mnohých novinek. Je osobitá.

A odpůrcům všeho nového, myslím si, že honba za novinkami je normální věc a směřuje k pokroku. Jinak bychom ještě dneska jedli staré dobré kořínky a plané bobule.

A odpůrcům všeho starého a v jejích očích překonaného, v jedné písni Uhlíře a Svěráka se přeci zpívá "neopouštěj staré známé pro nové, možná mají paměť jako slonové".  Je vůbec VĚC, že mohou dneska vedle sebe vegetovat př. prastará Strýmka a horká novinka pod číslem, která ještě ani nemá jméno a je zajímavá.

Takže k věčnému tématu staré versus nové:  úctu ke starým a bystré oko k novinkám.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 41.142 (?), 26.9.2012 17:23

Ani bych nechtěl, takovou hloupost za 580 korun.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.7 (?), 26.9.2012 17:26

Dobrý den, no já ji nekupovala. Tedy koupila jsem jí, ale se zahradou, tak zjišťuji, na co je použít yes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 26.9.2012 19:22

Nepišete zda jste je už chutnala.Vzdaleně mi připominaji Hvězdnatou renetu, i když ta nemiva tak intenzivni dužninu.Pokud budou jen trochu k chuti tak je možne je použit na Jamy, Marmelady připadně do směsnych kompotu.Plody okrasnych jabloni nemaji tak velke plody. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika