Lobo



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 73.142 (?) 
11.9.2018 14:55

Pane Hlavatý, přísné stěny jsem kdysi také opustil.Nahradil je hlavně štíhlými vřeteny a malými zákrsky.Toto je pouze využití malého prostoru mezi západní stěnou stavby a sousedova oplocení které činí 90 cm.Předchozí majitel tam schovával borčus.Já jej vyklidil a využití se přímo nabízelo.Tvar ozdobných palmet jsem kdysi okoukal ze Zahrádkáře a bylo o využití tohoto prostoru rozhodnuto.Je to jen taková hračička.Lobo se perfektně hodí na tvarování palmet ale současně vysázený Elstar reagoval špatně a neobrůstal plodonoši.Odstranil jsem ho a začal znovu Banánovým zimním.To reagovalo dobře, jenže chuť plodů je sotva průměrná.Tak jsem začal s přeroubováváním této odrůdy a zrodil se nápad Harlekýn o ktrém jsem už psal.Je samozřejmě důležitá volba podnože a zvláště růstového chování zvolených ušlechtilých odrůd aby mohly na tomto tvaru prosperovat.

Pokusnictví zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 1.10.2019 20:26

Lobo - 2019 - štíhlé vřeteno + Verierova palmeta

Letos opět léty ověřená vysoká kvalita chuti a plodových vlastností s nádherným vybarvením.Přes její letitý původ se řadí stále mezi absolutní světovou chuťovou špičku podzimních odrůd.

Nemohu letos poskytnout čelní pohled palmety.Lze fotit pouze od souseda, kterého jsem bohužel nezastihl.Byl to nádherný pohled.Snad příště

Zahradě zdar a kvalitním jablkům zvlášť - Mičurin II (470 m)










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 21.9.2020 20:38

Lobo - 2020 - Verierova palmeta + štíhlé vřeteno

Letos se mě podařily čelní snímky této palmety na které Lobo předvádí vyrovnanou plodnost skvělých plodů.Lobo vytváří přiměřený obrost nových letorostů a je možno provádět výměnu za starší a vytváří hojné krátké plodonoše.Což zajišťuje tvorbu kvalitních jablek po celé ploše palmety.Odrůda ideální pro přísné palmety jako doplněk výsadby pro holé stěny budov a jejich estetické a užitkové zkvalitnění.

Snímky 1÷7 - Verierova palmeta

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)













Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 22.9.2021 11:52

Lobo - 2021 - štíhlé vřeteno + Verierova palmeta

Spolehlivě plodící s vynikající chutí opět nezklamala.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 17.9.2022 15:50

Lobo - 2022 - štíhlé vřeteno + Verierova palmeta

Verierovu palmetu letos neukážu.Nezastihl jsem sousedy od kterých fotím.Stejně by to nebyl zvláštní pohled.Během krupobití 20.června od jihozápadu bylo spoustu plodů nenávratně poškozeno a musely být odstraněny.Stěna orientovaná na západ se zachovalými plody přípomínala rozmístěním noty na buben.

Zahradě zdar - MIčurin II (470 m)





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 25.9.2023 11:01

Lobo - 2023 - štíhlé vřeteno + Verierova palmeta

Letos málo kvetla po dubnových mrazech.Na Verierově palmetě bylo pouze 8 plodů.Letos vyhrálo štíhlé vřeteno.Koukám na historii tohoto vlákna a dost mě překvapuje nulový zájem zdejších ovocnářů.Není divu, v hoby periodikách se nic nedoví, priority jsou jinde.Přitom jde ještě zakoupit i když je to starší odrůda.Není mým zvykem nějakou odrůdu dopručovat ale v tomto případě udělám vyjímku.Pořiďte si ji než zmizí z trhu.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Lobo
Lobo



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 25.9.2023 11:05
Lobo mám pane Mičurine, ale je to jablko pokud se nepletu podzimní a doma mi zatím neplodilo. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 165.146 (?), 25.9.2023 12:35

Ano pane Bieglere, Lobo je podzimní jablko.Konzumace od října do půl listopadu dle podmínek skladování.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika