jaká to mohla být odrůda jabloně?



host - 180.133 (?)
19.4.2008 20:00

www.nyapplecountry.com/.../McIntosh.jpg

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 180.133 (?), 19.4.2008 20:00

www.nyapplecountry.com/.../McIntosh.jpg

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.133 (?), 19.4.2008 20:10

To že jedna přeroubovaná větev špatně roste může být způsobeno více faktory. Pokud třeba přeroubujete spodní větev a necháte původní bujný vršek stromu, bude to mít roub těžké. Od McIntoshe se pěstoval také mutant, z kterého byly vyšlechtěny všecky sloupovité odrůdy. Ten by také nerostl příliš bujně.

Pokud je přerobovaná jedna větev slabě rostoucí odrůdou a ostatní silněji rostoucí odrůdou, bude ta slabší odrůda vždy znevíhodněna.

Některé odrůdy rády zababčují. Prostě rychleji zestárnou. Pokud je na ostatních větvích pro podnož přijatelnější odrůda, tu méně přijatelnou pustí.

Je proto lépe mít na každém stromu jen jednu odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.133 (?), 19.4.2008 20:12

se mi to nepovedlo

http://www.nyapplecountry.com/mcintoshphoto.htm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 19.4.2008 21:16

Děkuji za odkazy. Tak Mac Intosh to taky není. To moje je mnohem tmavší a nikdy se na něm neobjevuje zelené zabarvení ani tečky na slupce - jen odstíny tmavočervené a tmavofialové - zhruba jako u Kavilu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.224 (?), 20.4.2008 22:31

Vámi uvedená kriteria by snad v některých bodech mohly splňovat tyto staré odrůdy jabloní - z ranně zimních Gascoygneho šarlatové, Bernské růžové či Malinové hornokrajské, z pozdních pak snad Červené tvrdé. Všechny jsou červené, poměrně odolné a velmi chutné a aromatické. Jen se už budou stále obtížněji shánět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 20.4.2008 23:18

Děkuji za tipy, bohužel všechno stále vedle - až na červené tvrdé, u kterého se mi nepodařilo nalézt fotku. Nevíte někdo o nějaké? Děkuji všem za pomoc v pátrání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.133 (?), 20.4.2008 23:21

No rozhodně není ploché

Vítek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.133 (?), 20.4.2008 23:25

Taky mě napadl ´Gdánský hranáč´. Odkud jste? Třeba by pomohlo nahlédnutí do tzv. normálních sortimentů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 20.4.2008 23:28

Ach jo, a to jsem si myslela, že bude hračka tu odrůdu určit. Takhle tmavých jablek přece nemůže být tolik, nebo ano?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 20.4.2008 23:37

Jsem z Voticka (Česká Sibiř). Gdánský hranáč to asi nebude, neodpovídá tvarem a hlavně má na slupce takové světlejší tečky. Tohle jablko mělo slupku dokonale hladkou a jednolitě barevnou - kde se měnila fialová v tmavočervenou, vypadalo to spíš jako ohraničený "flek". Nevím, možná nebylo zimní, ale pozdně podzimní. Já je česala leckdy až v listopadu a to se dala už jíst. Vydržela ale určitě do února, pak už jsme je snědli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika