Jabloň, která snáší přísušek a lze ji zakoupit letos (170 m. n. m



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?) 
27.10.2019 18:03

Proti suchu sa dá bojovať aj mulčovaním. Okrem zadržiavania vlahy ostáva pôda pod mulčom kyprá, takže riziko prísušku je nižšie. Pred 2 rokmi som posadil skúšobne 6 jabloní na semenáčoch do voľnej prírody. Sú síce asi 10 m od koryta potoka, no zem tu je veľmi utužená a v lete tvrdá ako skala. Za tie 2 roky som ich nezalieval ani raz a tento rok sú prírastky 0,5 m, niekedy aj viac. Snažím sa udržiavať bezplevelný kruh a vždy pred letom, asi v polovici júna, ich nasteliem hrubou vrstvou sena. Robím to po výdatnejšom daždi, aby čo najviac vlahy ostalo pod mulčom. Po sezóne zarýľujem čiastočne skompostovaný mulč ku koreňom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 68.23 (?), 27.10.2019 18:35

Také jsem se letis rozhodla vše mulčovat, Marku: k dospozici mám tedy jen seno, zato hodně sena a mulčuji stromky i keříky. Sláma by byla lepší - na druhou stranu lepší vrabec v hrsti, viďte:-)

Jsem nadšená z toho, jak je pod senem krásně vlhko, navíc tento týden byla každý den hustá mlha a všude seděla vlhkost a je to znát.

Myslíte, že má cenu mulčovat i starší stromy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.23 (?), 27.10.2019 18:31

Milý Z., ano je to tak, jak popisuje, naproto přesně!

Je to zajímavý nápad s tím jílem, to nás nenapadlo, mi přidáváme (zkoušíme poprvé) hydrogel - přesně jak říkáte: pro začátek. Také dáváme trubku do země při sazení stromečků, ale vše je právě jen do začátku, pak už si stromek musí pomoci sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.23 (?), 27.10.2019 18:38

Omlouvám se, nepodepisuji se  - Ester.

A panu Z. se omlouvám za hrubajznu... júh... "my" samozřejměblush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 27.10.2019 18:47

Záleží na tom, ako staré. Ak už majú dostatočne rozvinutý koreňový systém, tak by som nemulčoval. Mulč udržuje vlhkosť niekoľko cm pod povrchom, z čoho profitujú najmä mladé stromčeky, ktoré ešte nemajú gro koreňovej sústavy v dostatočnej hĺbke. Staršie stromčeky by som nechal, nech si potiahnu vlahu z väčšej hĺbky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika