Hnojení na list



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 185.233 (?) 
10.6.2007 22:57, zobrazeno: 42814x

Zatím jsem v literatuře čtl o hnojení na list jen málo - jakoby všude předpokládali, že je to jasné...máte někdo zkušenosti, čím hnojit na list (obchodní názvy, stejně jako když se debatuje o postřicích), jaké tvary (je to vhodné jen na štíhlá vřetena, kde je třeba hnojit víc nebo to má smysl i na zákrsky či vyšší tvary)...a je to možné kombinovat s postřiky na žravé savé nebo i s fungicidy?

Díky, zahrádkář Jerome

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 10.6.2007 23:04
Všechno, co píšete lze. Některá hnojiva se prodávají speciálně pro mimokořenovou výživu, použít se ale dají víceméně všechna rozpustná hnojiva. Hnojení na list je efektivní zejména za sucha, kdy kořeny obtížně berou živiny z půdy. Mísit s pestiidy lze také, pozor však na možnou chemickou reakci roztoků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.244 (?), 12.6.2007 14:08
Dlhodobo a spoľahlivo používam HARMAVIT. Na Slovensku sa predáva v litrovom balení za cca 9O,-Sk. Pri odporúčanej koncentrácii 0,2% vystačí na 500 litrov pri postreku 10 litrov na 100m štvorcových. Je prijímaný zelenými časťami rastlín a používam ho na stromy ovocné i okrasné, zeleninu, kvety a trávnik takmer každé 2 týždne. Pri aplikácii ochranných prostredkov ho najčastejšie miešam s DECIS EW-50 proti cicavému a žravému hmyzu a RIDOMIL GOLD PLUS 42,5WP proti hnilobám a plesniam. Prípravky sú relatívne neškodné včelám a človeku. Ochranná lehota je 14-21 dní. Bohužial vypadol CLARINET, ktorý som miešal vedno s uvedenými prípravkami proti chrastavitosti a múčnatke. Rovnocenú náhradu zatiaľ nemám. Ochranné prostriedky používam prvý raz pri rozkvitnutí 5% kvetov na ovocninách a po druhý raz po dvoch týždňoch. V sezóne iba HARMAVIT, niekedy ho doplním BI-58 EC NOVÉ proti voškám (mšicím), skočkám a moliciam pri ich výskyte. Pozor - je škodlivé! Ale velice účinné. Tento postrek robím výhradne selektívne, nie plošne. Účinky a výsledky sú vynikajúce, nezamoríš si záhradu, ušetríš peniaze, čas a prácu. Želám dobré výsledky - Ing. Mojmír KVĚTOŇ - mojmirkveton@pobox.sk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.233 (?), 12.6.2007 22:20
Díky, snad to seženu i u nás, rozhodně to zkusím! Jerome
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 12.6.2007 23:15
Niekoľko rokov používam (v ČR) bayerácky WUXAL. Na všetko.
Najjednoduchšie je kupovať ho online (napr. Agrobio e-shop, Agromanual.cz a pod). V obchodoch nie je celkom bežný.
WUXALov je  viac druhov a dajú sa s nimi pokryť všetky bežné, ale aj špeciálne potreby rastlín. Podľa toho, čo je práve treba.
Podrobnosti hladajte u BayerCropScience -
bayercropscience.cz/data/pdf_tiskoviny/Bayer_Wuxal_Listova_hnojiva.pdf
Obvykle ho miešám pre jabloňe wuxal+baycor+calypso, alebo +syllit, +mospilan,...   Bez problémov.

Druhý obľúbený preparát, ktorý sa mi osvedčil je VEGAFLOR. Dá sa použiť aj na list, aj s ním zalievať.  Tiež som ho miešal bez problémov.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 13.6.2007 9:48
Mrzí mě, že se přestaly prodávat DAM 390, MgNsol a  PK sol. Zejména ten poslední mi schází, byl výborný na 2. polovinu vegetace, zejména ve starších výsadbách chudých na fosfor a draslík.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.19 (?), 13.6.2007 18:40
Prosím, ví někdo, jak často - v jakých intervalech - mohu použít Wuxal na jabloně? Na vše ostatní je v návodu napsáno, jen na ovocné stromy ne. Předem děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 17.6.2007 22:54

Je třeba rozlišovat  Wuxal Calcium a Wuxal Super. Jejich složení i indikace jsou trochu jiné.
Mimokořenovou výživu aplikuji (pokud mám pocit, že rostliny živiny potřebují) v intervalech 14 dbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.208 (?), 17.6.2007 23:05
Pane Vysloužile, vy víte úplně všechno! Jak je to možné? Jste tak starý a zkušený, nebo vzdělaný? To je mysleno v dobrém!!! Děkujeme za rady!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 17.6.2007 23:45

To si děláte legraci :-).
Jsem amatér, ale zahradu mám rád.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika