Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin



host - 179.2 (?)
3.1.2024 21:09

Nemohu se zbavit dojmu z vyřizování starých účtů.Dobře tedy vyřizujte,...ale pokud jde o fundament, poctivý názor, ten ponechte zachován.

1)...hoste  234.91 (?),respektuji, ale nemohu se nezastat slabšího spravedlného.Proč osočujete někoho, kdo vyjádřil slušný, subjektívně taktní názor na to co mu chutná.Zahradnické forum slouží k tomu, čemu jest stvořeno.Střižovické agenty neznám, pokud jsou takoví agenti známí, nechť se předloží náležitosti, agenti ztotožní, po zásluze pověsí... byť na nástěnku.----------------------------------------------------------------------------------------------

2)   host - 236.1 (?), 1.1.2024 11:21

....na starém a zcela neudržovaném stromě... ovoce je krásné, poměrně velké...

To je u Madame Verté opravdu těžko uvěřitelné.

opět se jedná o vlastní empírický status.Reakce diamantového zahradkáře následuje ob jeden post dál...

Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (9900) - 70.240 (?), 1.1.2024 19:31 Není tě, Miloši (236.1), na pichlavé poznámky škoda? Já tedy nechodím na zahradu on.line, jak si někdo myslí,...atd.atd.

Patří sem fudament, nikoli hlouposti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 179.2 (?), 3.1.2024 21:09

Nemohu se zbavit dojmu z vyřizování starých účtů.Dobře tedy vyřizujte,...ale pokud jde o fundament, poctivý názor, ten ponechte zachován.

1)...hoste  234.91 (?),respektuji, ale nemohu se nezastat slabšího spravedlného.Proč osočujete někoho, kdo vyjádřil slušný, subjektívně taktní názor na to co mu chutná.Zahradnické forum slouží k tomu, čemu jest stvořeno.Střižovické agenty neznám, pokud jsou takoví agenti známí, nechť se předloží náležitosti, agenti ztotožní, po zásluze pověsí... byť na nástěnku.----------------------------------------------------------------------------------------------

2)   host - 236.1 (?), 1.1.2024 11:21

....na starém a zcela neudržovaném stromě... ovoce je krásné, poměrně velké...

To je u Madame Verté opravdu těžko uvěřitelné.

opět se jedná o vlastní empírický status.Reakce diamantového zahradkáře následuje ob jeden post dál...

Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (9900) - 70.240 (?), 1.1.2024 19:31 Není tě, Miloši (236.1), na pichlavé poznámky škoda? Já tedy nechodím na zahradu on.line, jak si někdo myslí,...atd.atd.

Patří sem fudament, nikoli hlouposti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.1.2024 23:26

Pěstuje někdo odrůdy, nikoliv nové,  BENET, ANDERA, GHIVA, BONITA? Bonitu mám úspěšně naroubovanou, Benet nikoliv, Anderu na Vysočině, roub ještě nerodil. RUBIMEG pravěpodobně do Rubínu nebude (p. z CH.) což asi nevadí, RUBINSTEP se ve veřejnosti neuchytil, přitom to není zase tak špatná odrůda, ovšem pro někoho možná "divočina" jako např. TANGO. Co se týče kupované GALY, tak je tam pravděpodobně znát skladování v chladírně, protože je taková "nedovařená", sice tvrdá, ale nemastná, neslaná, jiný výraz mě nenapadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.1.2024 11:44

Odpískáno, 179.2? Kdyby to napsal někdo jiný, tak dejme tomu, ale vy těžko můžete dělat sudího, když jste se tady poslední roky věnoval pouze výsměchu a urážkám a nikoliv fundamentu o kterém se zmiňujete. Zase jen zloděj křičí, chyťte zloděje, nic víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 5.1.2024 20:26

Včera jsem s mojí paní porovnali chuť odrůdy Merkur a Topaz. Shodli jsme se, že Merkur je o trošku chutnější. Dnes jsme porovnali chuť Rubelitu a Admirálu, Admirál jednoznačně lepší a příjemnější chuť. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.1.2024 16:59

Výborně, pane Waltře, Informujte častěji. Dnes jsem vybral ten největší Sirius a Opál. Ten velký Sirius byl bohatě šťavnatý, Opál byl šťavnatý sice méně, ovšem ta chuť je jedinečná. Oriony už se kazí. Škoda, že už nemám na porovnání Goldstary. To byly také plody s dlouho šťavnatou dužninou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.1.2024 18:33

Stav zimních odrůd hrušek: Nela na kaši, jinak byla standartně chutná, Erika drží, v chuti některé plody s nepatrně kořenitou příchutí Boscovy lahvice, ale spíše ty tvrdší plody. Bohemica v chuti prakticky totožná s Charneuskou. Z jablek se standartní chutí Jonaprince a klasicky kvalitní Melrose. Ani jeden asi z dvaceti plodů Melrose se zatím nezkazil, (nepodlehl skládkové, ani jiné hnilobě), což je obdivuhodné, jelikož nebyla dost dlouho před sklizní použita žádná chemie. V čele pelotonu stále s náskokem Admirál s mírně aromatickou, velmi pevnou, chruplavou a šťavnatou dužnininou. Škoda, že plodů nebylo více.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 8.2.2024 14:03

Dnes jsem vytáhl v lednici skladované plody odrůd Merkur, Rubelit a Orange Crisp. Rubelit už začíná být trochu přezrálý, dužina bílá, chuť nevýrazná, Orange Crisp je ještě tvrdý, ale chuť příjemně navinulá, dužina nažloutlá, Merkur asi přesně v konzumní zralosti, chuť příjemně navinulá, jen o trošku jinačí, než O.C.,dužina žlutooranžová. O. Crisp a Merkur asi naroubuji dál, jen bohužel toho materiálu na roubování je zatím málo. Nicméně z mého pohledu ani jedna z těchto tří odrůd nedosahuje chuti Opálu. Walter

degustace 8.2.24
degustace 8.2.24
degustace 8.2.24
degustace 8.2.24
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.2.2024 14:30

Díky za zprávu, pane Waltere. Vaše hodnocení Rubelitu nepotěšilo, ale rouby se mi vyřezávat nechce, zvlášť, když se na nějaké nedávné degustaci umístil Rubelit společně s Barby a Lyrou někde kolem desátého místa. Znovu jsem porovnával chuť zdejšího Topazu a Tanga a výsledek u Tanga není špatný. Pro příznivce Angoldu nebude Tango chybná volba. Opály mám stále docela tuhé, ale s typickou chutí. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.2.2024 20:47

Panu Waltrovi bych k "admirálovým" odrůdám doporučil přidat osvědčené MELROSE. Jednak je vyhlášené dlouhou trvanlivostí a současná kvalita je výborná, pane Waltře. Za mě velká spokojenost. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 10.2.2024 21:23

Melrose u mě nedostatečně vybarvené, fádní chuť. Navíc trpělo sazovitostí, která ještě více uškodila vzhledu. Právě letos se s ním nadobro rozloučím a přeroubuji ho na některý z rezistentů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika