čistecké lahůdkové



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 196.17 (?)
17.9.2022 18:25

Čistecké lahůdkové je pro mě poklad. Tady na Vysočině je to s chutí jablek často všelijaké. Je zde přeci jen zima. Momentálně by v "tomto způsobu léta" psa nevyhnal, jak se říká. Proto jsem velice rád, že se pěkně rozrostly rouby Čisteckého lahůdkového a bohatě plodí. Je to pochoutka a vypadá to, že nebude vynechávat jako Beforest nebo Breuhahnovo, což jsou také pochoutky.  Proto si cením tuto odrůdu, která i v "zimních" krajinách poskytuje tak chutné plody. Jsou sice méně sladké, než v teplejších oblastech, ale specifická příchuť, jak já říkám "likérová" tam opravdu je. Z těchto studených poloch vydrží také déle tvrdá, nemoučnatí. 

Čistecké lahůdkové
Čistecké lahůdkové
Čistecké lahůdkové
Čistecké lahůdkové
Čistecké lahůdkové
Čistecké lahůdkové
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 29.9.2021 9:31

smileyyes Jinak, ocasné ani žádný ping pong není třeba. Jsem rád, že alespoň na té Vysočině na roubech něco zůstane, tady v Pardubicích jsem toho letos hodně propásl a našel jsem už pak jen shniláky pod stromy. Třeba jsem totálně propásl BEFOREST,. Nemám ani jeden beforestový "skořicák", bohužel. Jak včas nesklidíte, tak všechno shnije. O Kidds Orange a Gascoigneho šarlatovém jsem už psal. frown 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 196.17 (?), 3.10.2021 13:31

Jsem přímo unešen, pane SPCH. Jeden plod, který už trochu zežloul vykazuje tu specifickou "likérovou" příchuť. Nebo-li zajímavě pikantně kořenitou. A to i tady z té zimy na Vysočině. Hlavně jsem velice rád, že se roub pěkně prosadil růstem mezi ostatními. Taková "bláhovka","mekáč" a jiné chuťovky rostou mnohem méně. Pěkně se rozjel i Beforest, ale zatím tady nic nemá. 

Čistecké lahůdkové (pod ním Merkur)
Čistecké lahůdkové (pod ním Merkur)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 3.10.2021 15:14

yes: Čistecké lahůdkové, to je vlastně taková povolená Lolita mezi jablky, ošklivé káčátko, které se díky dalším smyslům-čichu a chuti stane v mžiku labutí tančící na špičkáchkiss! Nechci aby ten zážitek skončilheart...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 3.10.2021 20:12

Počítám s Vámi, pane SPCH. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 196.17 (?), 30.10.2021 20:53

Stejně jako český název Matčino, tak i Čistecké lahůdkové vzbuzuje dojem, že se jedná o nějakou "obyčejnou" českou odrůdu. Přitom se jedná o odrůdu kanadskou pocházející z 19. století se synonymem Princezna Luisa. Zatím se zdá, že i v nadmořské výšce 600 metrů mají plody tu svoji zajímavou aromatickou příchuť. Prozatím mají i pevnou a šťavnatou dužninu. U mě velká spokojenost. Taková Coxova reneta by z této polohy neměla v sobě vůbec nic. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.129 (?), 31.10.2021 19:12

Pro p.Petra z P. - je otázka, jestli to je přímo Princezna Luisa nebo její semenáč z volného opylení - přečtěte si v tomhle vlákně na str.4 příspěvek p.Jerome z 8.12.2007 v 19,30 wink...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.125 (?), 31.10.2021 12:35

Dobrý den, Čistecké lahudkové má v nabídce pan Pešek - stareodrudy.org.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 2.11.2021 11:11

To máte jistě pravdu, jak s oblibou psával náš pan doktor Miloš Vysloužil. smiley V pomologii stojí psáno, že je to opravdu mutace Princezny Luisy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 196.17 (?), 10.8.2022 20:44

Čert vem červavý plod na fotce, jen chci říct, že jsem rád, že Čistecké lahůdkové nevynechává, tak jako třeba Beforest nebo Breuhahnovo. Vypadá to, že rouby budou plodit pravidelně. Momentálně je takový malý zázrak, že na Vysočině už dva roky po sobě jabka nezmrzla. Také je to tady čistá ekologie bez jediného postřiku. 

Čistecké lahůdkové
Čistecké lahůdkové
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 196.17 (?), 17.9.2022 18:25

Čistecké lahůdkové je pro mě poklad. Tady na Vysočině je to s chutí jablek často všelijaké. Je zde přeci jen zima. Momentálně by v "tomto způsobu léta" psa nevyhnal, jak se říká. Proto jsem velice rád, že se pěkně rozrostly rouby Čisteckého lahůdkového a bohatě plodí. Je to pochoutka a vypadá to, že nebude vynechávat jako Beforest nebo Breuhahnovo, což jsou také pochoutky.  Proto si cením tuto odrůdu, která i v "zimních" krajinách poskytuje tak chutné plody. Jsou sice méně sladké, než v teplejších oblastech, ale specifická příchuť, jak já říkám "likérová" tam opravdu je. Z těchto studených poloch vydrží také déle tvrdá, nemoučnatí. 

Čistecké lahůdkové
Čistecké lahůdkové
Čistecké lahůdkové
Čistecké lahůdkové
Čistecké lahůdkové
Čistecké lahůdkové
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika