Bohemia Gold - jak ostříhat



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 248.136 (?) 
27.9.2010 21:53

Dobrý den dlouho jsem se pídila jak stříhat RUBÍN a BOHEMII mám oba i GOLD BOHIMII a rozhodně souhlasím s panem Vysloužilem nechat je být jen stříhám větve co rostou do středu stromu.Faltová H

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 154.180 (?), 29.9.2010 0:24

Dobrý den pí. Faltová. Budete-li "nic nedělat", naroste Vám smuteční vrba s několika jablky na koncích 1m přírůstků, tam bude jedna listová růžice a zbytek bude vyholený. Stříhejte nebo vyštipujte tak, jak píše p. Vinšálek. Tento odlišný spůsob se týká odrůd, které vytvářejí dlouhé tenké letorosty a vyholují. Jsou to Rubín, Bohemie, Rubinola, ale také Angold a Florina. Tato odlišná metoda s využitím jen letního řezu se skracováním letorostů za 4.-5. listem, po dalším přírůstku cca 15 cm opět zaštipnout teď už za 1. listem nového přírůstku,...až do konce července, pak se nechá dorůst vegetační vrchol. "Svíčky" se zásadně vytrhávají i s patkou už v průběhu jara/léta (škoda živin). Co nenecháte narůst, nespotřebuje živiny, i tak by ste to odstranila. V dalším roce sa jen upraví to, co se nestihlo. Pokud jsou velké přírůstky, na jaře NEŘEZAT, jen v letě.

Rubinola
Rubinola
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.12 (?), 3.11.2010 7:25
To že Gold Bohemia plodí na koncích letorostů je pro mne novinka z letošního léta. Minulý víkend jsem nahradil bujně rostoucí Bohemii (nevím na jaké podnoži) Bohemií na M9 a ještě chci zasadit Gold Bohemii. Stromky mám na drátěnce cca. dva metry od sebe a teďkom si nedokáži představit jak dlouhé budou rodící výhony, zda má smysl tuto odrůdu kupovat a sadit nebo zvolit jinou variantu. Díky za radu, Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika