Barby



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1787) - 168.103 (?)
30.11.2023 19:30

mninulý týden jsem ochutnal můj první plod Barby. Asi neumím dost dobře popsat chuť, ale poslední roky mi nejvíc chutná Opál. Barby je je stejně chutné, možná ještě o trochu chutnější. Na jaře budu určitě roubovat. Walter

Barby
Barby
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Michal1 - (2) - 168.30 (?), 11.10.2021 0:10, zobrazeno: 3354x
Máte již někdo reálné výsledky z pěstování odrůdy Barby na M9? (mimo gedustaci v Lysicích, kde se umístila na 3-4 místě po boku Admirálu) Stojí opravdu za to co se týče chuti a nebo je to spíše další průměrná novinka? Zbývá mi na malé zahrádce poslední volné místo (vedle Opálu, Admirálu a Orionu) a zvažuji právě tuto Barby a nebo pro mě i po letech stále traktivní Rozelu. Předem děkuji! btw. Opál na M9 se letos naprosto skvěle vyvedl 430mnm). I bez probírky velké plody, které se krásně vybarvují do červena. Co mě u některých plodů zaujalo je "placatý" tvar skoro identický s topazem, naopak oproti většině Opálů, které jsem dosud viděl, kterě měli tvar spíše Goldenu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 219.76 (?), 12.10.2021 15:57

Jste si jist, že je to Opál. Ten je žlutý maximálně lehce narůžovělé líčko. PepaS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.30 (?), 27.11.2021 23:04
Ano, narůžovělé líčko...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.121 (?), 27.3.2023 15:56

mate niekto skusenost s jablonou Barby? aku ma chut a skladovatelnost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1787) - 168.103 (?), 30.11.2023 19:30

mninulý týden jsem ochutnal můj první plod Barby. Asi neumím dost dobře popsat chuť, ale poslední roky mi nejvíc chutná Opál. Barby je je stejně chutné, možná ještě o trochu chutnější. Na jaře budu určitě roubovat. Walter

Barby
Barby
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 70.240 (?), 30.11.2023 22:57

Mně by stačilo porovnání s Admirálem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1787) - 168.103 (?), 1.12.2023 9:55

Admirál mi dost trpí pihovitostí a tak je vlastně znehodnocený dříve, než dozraje, Barby pihovitost zatím nemá. Ale možná hodnotím příliš brzy, když plodů z obojího mám zatím jen v jednotkách kusů. I tak už jsem ale do jednoho tříletého stromku Admirálu vrouboval několik roubů Barby a budu tuto odrůdu množit dál a Admirála už nejspíš ne. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 51.217 (?), 1.12.2023 10:09

Admirál musí mít dvojí kvalitu, nejspíše podle toho kde se pěstuje, jinak tomu chvalozpěvu na něj nerozumím. U mě je toto jablko jen sladká voda bez výraznějšího aroma. Dlouhou skladovatelnost jsem nemohl ověřit, protože mi nadprůměrně hnije ve sklepě. Za trápení s hořkou pihovitostí mi Admirál nestojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1787) - 168.103 (?), 1.12.2023 11:13

Tak já si nepotrpím na velká jablka, a Admirál je má. Ale taky jsem chtěl zkusit to jablko, které vyhrává degustace. V duchu jsem si říkal, proč zrovna já bych nemohl mít plody bez pihovitosti. Pravda je jinde, proč zrovna já bych na Admirálu pihovitost neměl mít. Nemám napadené všechny plody, ale u Barby nebyl napadený žádný. A to asi u mě do budoucna rozhodne. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10137) - 70.240 (?), 1.12.2023 16:06

To jistě, jen jsem chtěl vědět, jestli je vnitřní kvalita plodů Admirálu a Barby na podobné úrovni. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika