Air layering fruit trees - množení ovocných stromů



host - 185.138 (?)
12.3.2018 12:25

Jak píše hned první příspěvek pod videem, vzdušné hřížení není nic nového. Ale je to hezky zdokumentované a to je asi hlavní výhoda internetu, že najdete návody skoro na vše. Teď i v češtině ;-)

O pravokořenných jabloních se tu už diskutovalo, byť šlo o jinou metodu získání cíle - Pravokořenné stromy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 165.62 (?), 11.3.2018 21:15, zobrazeno: 4565x

Je tu někdo, kdo zkoušel množení ovocných stromů takto? Jak jste dopadli???  Osobně vyzkouším letos... nevím, co si o tom mám myslet...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 56.93 (?), 11.3.2018 22:43

Tento rok to mám taktéž v plánu :-D Jinak něco už se řešilo ve vlákně "Airlayerying".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 12.3.2018 12:25

Jak píše hned první příspěvek pod videem, vzdušné hřížení není nic nového. Ale je to hezky zdokumentované a to je asi hlavní výhoda internetu, že najdete návody skoro na vše. Teď i v češtině ;-)

O pravokořenných jabloních se tu už diskutovalo, byť šlo o jinou metodu získání cíle - Pravokořenné stromy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 13.9.2018 19:53

Letos jsem vzdušně zahřížil plané výhony pod roubem (jabloň na MM106). Bylo mi je líto vyhodit. Oloupal jsem kůru obsypal perlitem a nevšímal jsem si jich. V minulosti jsem výhony obaloval mechem a kropil a měl jsem více kořenů. Dneska jsem měl v suchém perlitu jen jednu podnož zakořeněnou a tři se silně vyvinutým kalusem. Zasadil jsem je do květináče do písku s trochou zeminy. Věřím, že do zimy pustí kořeny všechny.

Vzdušné hřížení 1
Vzdušné hřížení 1
Vzdušné hřížení 2
Vzdušné hřížení 2
Vzdušné hřížení 3
Vzdušné hřížení 3
Vzdušné hřížení 4
Vzdušné hřížení 4
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.101 (?), 12.7.2019 16:46
právě jsem sundal z jabloně první 2 "rouby, co air layeringově (dle you tube) pustili kořeny cca 10 cm... takže to možné je.. třetí měl jen velký zával možná se chytne..tam kořen nebyl, na stromě byli přes zimu.. byly v igelitové košilce přes zimu, tuším, že chybu co jsem udělal bylo, že jsem uvázal napevno, nešlo dozalévat a hlína vevnitř proschla i tak, ale ta jablon zakořenila... nicméně dalších cca 10 pokusů, 6x peckoviny, a 4x jabloně se nepovedly...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika