Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Skúšal som v 80.a 90.rokoch pestovať v záhr. osade letné, jesenné a najmä zimné jablká. Zo zimných menujem: Golden, Spartan, Idared,KidsOrange, Zvonkové,Jonagold, Selena,Vanda, Produkta,Nabella, Pinova.Staršie odrody boli bujné a ťažko tvarovateľné ako voľne rastnúce palmety bez drôtenky. Rezistenty na M9 krpateli. Teraz mám na zahrádke v Senici pri dome ovocnú stenu na drôtenke: Florina, Melodia,Topaz a Pinova-na MM106, Rajka, Braeburn,Gala-Schniga, PinkLady-na M9 a Orion na M26. Posledné 4 zatiaľ nerodia. Vysledoval som, že každým rokom exceluje iná sorta: Vlani mala nadpriemerné plody Melodia(snad vplyvom prevrúblovania Topazom), chuťovo bol špica Topaz a Pinova. Môj favorit Rajka sklamal-horká škvrnitosť v pivnici. Zrejme nieje vhodná do nížin. Predvlani mala najkrajšie plody Pinova, navyše chuť má aromatickú ako Coxova reneta a napriek suchej šupke sa veľmi dobre skladuje. Pri výbere posledných menovaných odrôd som uprednostnil chuť plodov pred rezistenciou. Keďže do Nového roku boli všetky jablká zjedené a najlepšiu chuť majú okolo Vianoc, pochopil som, že sa tu oplatí pestovať neskoré zimné sorty. Už roky zháňam vrúblik z Luny alebo Opálu, zatiaľ neúspešne. S Fytosom som pred rokmi korešpondoval, ale vždy som došiel minútu po dvanáctej. Chápem, že kamion stromkov do Nemecka je dôležitejší ako drobný záhradkár zo Slovenska. Všetkých nadšencov zdraví Paľo.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika