Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Na Vysočině jsem si na jablka Granny Smith netroufl. Pěstoval jsem je v o něco teplejší oblasti v 210m s mírně alkalickou půdou na M9. Ale ani tam se nedala sklízet tak, jako ostatní jablka. Dříve než by po sklizni dozrála, začala by hnít. Proto jsem menší část sklízel až koncem října a zbytek v listopadu. Výsledky výborné: velká zelená jablka s atraktivní kyselkavou chutí. Ošetřoval jsem je jen proti obalečům (3x za sezónu) bez fungicidů a bez probírky. Vzhledem k tomu, že to byla má nejlepší jablka, často mě sousedé prosili o několik jablek na vánočný stůl. Mezi jejich žlutými a červenými plody to bylo něco nového. Plody byly někdy pošpiněny medovicí (+prachem). To však bylo možno omýt kartáčkem. V teplejších oblastech Evropy (Balkán) vídám tato jablka pěstovat velmi často. Jsou velmi oblíbená.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika