Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Mičurin II: V tomto sa nezhodneme (mám na mysli Vaše názory o "potlačovaní pestrosti, experimentovania a samostatného úsudku, hre na jednu pravdu, pretláčaní univerzálnej chuti" atď.). Pestujem tieto odrody jabloní: Jonagored, Ligol, Golden Del., Bohemia, Gold Bohemia, Topaz, Admiral, Desert, I-18.1, Florina, Prima, Fuji, Red Cap, Rubinola, Karneval, Coxova reneta, Merkur, Red Jonaprince, Melrose, Braeburn, Jonathan, Pinova, Šampion, Red Chief, Lilla Seemik, Bonita, Lucy, Matkino, Heliodor, Angold, Rajka, Rozela, Idared, Starking, Jonalord, Boskoopské, Gala, Baya Marisa, Julia, Piros, Granny Smith, Elstar. Ako amatérsky záhradkár som nikdy nepocítil nejakú manipuláciu alebo masírovanie mozgu, aby som tú-ktorú odrodu uprednostnil, či inú zavrhol. V tom mixe mojich vyše 40 odrôd sú staré klasiky, aj tzv. "prekonané" odrody, ale aj novšie a úplne nové. Sú tam odrody zahraničné aj české. Samozrejme, je veľa odrôd ktoré nemám a rád by som ich vyskúšal, ale človek nemôže mať všetko. To čo môže a mal by mať, je samostatný úsudok a schopnosť nezávisle sa rozhodnúť a vybrať si. Sortiment a podmienky sú také, o akých naši otcovia nemohli ani snívať. Pri troche snahy sa dnes dá zohnať takmer všetko (koľkí tu napríklad pestujú licenčne chránené klubové odrody, však?). Ak sa niekto dá ovplyvniť či zmanipulovať, je to bohužiaľ najmä jeho problém. Ja by som rád videl niekoho, kto by vo výbere odrôd zmanipuloval mňa. A ešte na záver: nie je pravdou, čo píšete o seriáli českých odrôd jabloní, ktorý beží v Zahrádkáři - každý kto ho číta tak potvrdí že hodnotiaci autori pri každej odrode uvádzajú aj jej nedostatky. Napr. náš kolega z tohto fóra MV, ktorého máte v zuboch ešte viac než mňa, sa už pri niektorých odrodách vyjadril, že ich neodporúča pestovať. Tento seriál v Zahrádkáři iste nie je dokonalý, ale je dôvodom, že som tento časopis po rokoch znovu začal kupovať. Takže nezaškodí trochu viac objektivity a neviďme za všetkým len nejakú manipuláciu či intrigy. Osobne ma dosť mrzí, že nechcete tunajším účastníkom fóra odporúčať nejaké kvalitné odrody jabloní na základe Vašich skúseností. Pretože z hľadiska odbornosti a pestovateľských výsledkov tu len ťažko hľadáte rovnocenného konkurenta, to je fakt bez ohľadu na vzájomné (ne)sympatie. Odrody ako Akane, Spencer, Melrose, Lobo, Mollies Delicious a ďalšie si to zaslúžia. A nikto Vás nebude obviňovať z manipulácie. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika