Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Děkuji pánové za informace k podnoži Pure 1 a omlouvám se všem za zkomolení názvu podnože a místa jejího vyšlechtění.  Kolega mi zaslal zahraniční srovnání růstu jabloňových podnoží, kde Pure 1 / respektivně odrůdy na ní,  /roste daleko slaběji než M9. To je pro mne také nová informace. Dne 8.1.2019 proběhlka degustace jablek na ústavu v Holovousích. Dobrá organizace, pěkné prostředí, degustace měla spád.Nějak, se mi nedaří jako přílohu připojit výsledkovou listinu. Tak jen krátce.  1. Andera, 2 Meteor, 3. HL 155-05, 4. HL 32, 5. HL 1185, 6. HL 345.  Rubín na 35. místě, Angold 16. Boskopské 46. Výborná kvalita vzorků i přes předčasný termín zralosti v loňském roce. Snad jen dvě maličkosti. Pořád si nemohu zvyknout na opačné hodnocení slupky. Kdy přímo v kvalifikační stupnici je uvedeno slupka tlustá a pevná, při jídle silně vadí- hodnocení 9 / nejlepší znak/. Rozumím tomu, že takové jablko se lépe skladuje, ale to je spíše dobrá hospodářská vlastnost, ne organoleptická. Spoustu hybridů to tak diskvalifikuje. A ještě jedna drobnost. Pokud organizátoři zařadí do hodnocení i zahraniční odrůdy / určitě by se našly odrůdy mnohem chutnější/, nejedná se tedy pouze o vyhodnocení jejich vlastních hybridů, chybělo mi tam zastoupení aspoň několika střížovických šlechtění. / Byl tam sice Rubín, ale určitě by se dal vybrat nějaký lepší /.  V každém případě se mi však degustace líbila. Příjemně mne překvapila chuť několika holovouských hybridů. Teď jen, abychom se dočkali jejich rozšíření. Najel jsem 500 km, ale stálo to za to.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika