Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
M.Přasličák: Zdravím a som veľmi rád, že ovocinárska kapacita ako Ste Vy sa vyjadrila k odrode Admiral. Pestujem túto odrodu už viac rokov a moje poznatky sa úplne zhodujú s Vašimi. To že Admiral sa v degustáciách umiestňuje na popredných priečkach nemôže byť žiadna náhoda. Napokon názor nemeckého pestovateľa z Bavorska ktorého spomínate hovorí sám za seba. To že som nadšeným propagátorom Admiralu tu na fóre je všeobecne známe, už sme si tu aj s Milošom Vysloužilom "vysloužili" označenie 'střížovickí agenti' (čo beriem s úsmevom). Pretože Admiral je naozaj odroda, ktorá môže smelo konkurovať chuťovými kvalitami mojim obľúbencom - Jonathanu, Coxovej renete a Golden Deliciousu. V mnohom ich ďaleko predčí. Jeho konzistencia dužiny, šťavnatosť, chuť a "shelf-life" sú pre mňa, ktorý pestujem jablone desiatky rokov, doslova a dopísmena šokujúce. Patrím k tým šťastlivcom, ktorým sa darí pestovať Admiral bez pehovitosti (túto jeho slabinu neskrývam). Absolútne súhlasím s Vašimi poznatkami o potrebe prebierky - Admiral nemá schopnosť samoregulácie násady (foto 1) a preto tiež ponechávam maximálne 2 plody z ružice (foto 2,3,4) - aj 3 plody je už veľa (foto 5) - vzhľadom na krátku stopku sa navzájom vytlačia. Admiral je aj celkom pekné jablko, keď sa správne vyfarbí (foto 6,7). Čo sa týka dĺžky skladovateľnosti a tzv. "shelf-life", Admiral vykazuje parametre ktoré hrajú v porovnaní s inými odrodami úplne inú ligu. Na foto 8 je plod Admiralu, ktorý som degustoval 3.júna (!). Z jablka tiekla šťava a dužina bola tuhá a chruplavá. Ak by som neskúsil "na vlastné ústa", tak nikdy neuverím. Moja hlboká poklona šľachtiteľom Admiralu! Na takéto úspechy treba byť oprávnene hrdý, tu naša československá zakríknutosť a pripos..ť nemá najmenšie miesto! IH (P.S.: korektné je dodať, že Admiral nie je možné pestovať všade, sklon k pehovitosti to v niektorých polohách a na niektorých pôdach neumožňuje. Ďakujem bohu že u mňa sa mu darí).
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika