Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Myslím, že to vůbec není dobrý nápad. Jablečná pálenka se v posledních, už mnoha, létech díky pálenicím a pěstitelům kteří si ji pletou s kompostem nebo úložištěm zahradního odpadu a pak i zlodějským sběračům sbírajícím a setřepavájícím vše kde to po přívozu hned mění za "destilát", stala synonymem těch největších "domácích patoků"!

Vysaďte pro ten účel raději švestky, mirabelky apod. Nebo třeba i hrušně...
*

Mě kdysi, před cca 30-40 léty, taky něco podobného napadlo a udělal jsem to, a čím dál víc toho lituji..!!
*
Jinak jsou pro ty účely nejvhodnější pozdní zimní odrůdy. Rané určitě ne!!!
Takovými ikonami v tom směru je všestranně použitelná Jadernička nebo podzimní Grávštýnské. Ale to je asi jen typické podzimní jablko...
(Já si kdysi nejvíc oblíbil Smiřické a Carolu. A samozřejmě i tu Jaderničku. Ale bylo to ovlivněno okolím - tím co jsem znal a viděl, že se jim tam daří a dobře se lisuje...)

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika