Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, 

musím sdělit, že sledovat tuto diskuzi je velmi zajímavé. Já bych ale trochu (mírně) odbočil. Zajímalo by mě, kde je "pomyslná" hranice pěstování jabloní s resistencí a dobrou odolností, oproti odrůdám, které trpí různými chorobami (GD, Jonagold, Gloster a jiné). To znamená kupříkladu, kolik je max počet postřiků, které ovlivní složení jablka. V poslední době se často hovoří o negativních testech, které ukazují, že jablka prodávané různě v supermarketech a podobně vykazují určitou míru škodlivých či ne příliš zdravotně prospěšných látek. Já osobně pěstuji oba typy. Mám odrůdy odolné (Admiral, Sirius, Angold, Rubinola, apod.) i odrůdy, které musím i 4x ročně stříkat. Jaký na to máte názor vy? Jinak abych neodbočil příliš, tak musím konstatovat, že odrůdy pocházející ze střížkovické dílny jsou pro teplejší oblasti bezkonkurenční. Za dobu cca 10 let nepozoruji u žádné odrůdy prolomení deklarované odolnosti. I když taková odrůda Angold (Holovousy) je dle mého názoru ve všech směrech dle odolnosti nejlepší.  

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika