Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Těžko říci co to je, 1. a 2. fotka tady se to podobá tomu Gráfštýn, ale ostatní fotky nejsou vůbec podobné. Možná je to tedy obyčejný James Grieve, mám však JG naroubován na jiném velkém stromu a chutí se té neznámé odrůdě vůbec nepodobá, je podle ní vlastně nechutný, kyselý. Ale o Gráfštýnském příší "střídavá plodnost", ale moje dva stomy doposud plodily každý rok a hojně, bohužel postupně umírají, vlivem jak desítky let trvající rakoviny, tak hlavně masivnímu ataku kůrovců. Některé plody vystavené více slunci jsou převážně s červeným žíháním a červená převládá dá se říci na většině plodu. Která odrůda (z těch dvou) je chutná již od poslední dekády srpna?? (byt je ještě tvrdá, ale chut má již sladkokyselou s převahou sladkosti) Ještě jsem nezmínil výraznou vůni těchto jablek, škoda jich. Stromy bývají každý červen napadeny monilií laxa, která zlikviduje menší část mladých letorostů. (monilia laxa potvrzena Státní roslino-lékařkou správou z laboratorní kultivace)

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika