Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Dve z trvanlivých odrôd - Braeburn a Shalimar - sú si výzorom dosť podobné. Na fotkách je Braeburn vľavo, Shalimar vpravo. Sú to odrody s "kovovým" imidžom, s krásne hladkou šupkou a mimoriadne tuhou konzistenciou. Braeburn je tvarovo viac kužeľovitý, Shalimar skôr elipsovitý. V sfarbení Braeburnu je viditeľné žíhanie, Shalimar má červeň viac "rozmytú", pásiky sú diskrétnejšie. Braeburn má početnejšie a výraznejšie lenticely, ich hustota stúpa smerom ku kališnej jamke. Shalimar má dužinu tuhšiu, ale Braeburn som nechal dlhšie na strome a navyše sa s ním len zoznamujem (prvoúroda), takže veľké závery robiť nechcem. Každopádne je konzistencia jeho dužiny menej tuhá ako som očakával, mohla by byť trochu šťavnatejšia. Chuť je ale výborná - už teraz - harmonická, s optimálnym balansom cukrov a kyseliniek. Čo sa týka chuti Shalimaru, to je dosť smutná kapitola - už som to viackrát písal - bohužiaľ len podpriemer. Čo je naozaj škoda, lebo inak táto odroda nemá chybu (z hľadiska odolnosti, výzoru plodov, dobrej tvarovateľnosti stromu aj dĺžky skladovania). Chutnému jablku pestovatelia odpustia mnohé nedostatky, ale výrazný chuťový handicap je faktor, ktorý podľa mňa spôsobí, že pestovanie Shalimaru skĺzne postupne do stratena. Ale treba to brať tak, že nie každá nová odroda sa musí vydariť. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika