Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

I.H., vďaka

Spartan: dal som to slovo "letná" schválne do úvodzoviek. Keď som zisťoval, čo je to za odroda, dlho ma mýlilo to, že je uvádzaný ako neskorá odroda, ale keďže trpí opadávaním plodov, veľká časť úrody padne zo stromu v auguste a septembri (v sobotu som obral zo stromu posledné plody - cca za 2 vedrá = možno 5% celej úrody). Nám to tak vyhovuje, lebo dozrievajú a padajú postupne, bežne sa z nich robí koláč, štrúdľa, zavaria na nastrúhané, keď ich je padnutých viac, odšťavíme alebo ponúkneme susedom/známym (aj oni si nevedia vynachváliť toto jablko). Pokiaľ ešte ide o určenie odrody, viacerí ľudia, ktorí ho videli počas posledných rokov, ich prvá reakcia bola Spartan. Nie je problém urobiť foto, ak treba

Šampion: práveže dužina je tuhá teraz (neviem či použijem dobrý výraz, taká chruplavá, skrátka jablková), ale jedlá (mne napr. teraz chutí viac ako v zime), až neskôr zmäkne. Povedal by som, že sa správa podobne ako Golden Delicious, len ten je teraz ešte na strome. Oproti spomínanému Spartanu je to veľký rozdiel - Spartan je mäkký a krehký a ešte viac šťavnatý. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika