Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Letos jsem se degustace v Hořicích nezúčastnil. Jednak nebyl čas a pak ani nedorazila pozvánka. Trochu škoda, dle mě degustace nemají pouze ovocnářský, ale i lidský rozměr.

Bohužel, pro porovnání nebylo zařazeno více střížovických odrůd. Důvodů proč tomu tak je je nejspíše více.

K metodice. Celkový součet vzniká součtem bodových hodnot dílčích sloupců, VYJMA "chuti dle kyselosti". Současně "celková chuť" má největší váhu a přičítá se tedy 2x. Kyselost je subjektivní pocit a proto se nezahrnuje. V tabulce se však orientačně uvádí.

Pro své vlastní potřeby většinou pořadí v degustacích počítám jinak. Sčítám pouze šťavnatost, konzistenci a 2x celkovou chuť. To je pro mě to nejdůležitější. Vůně mi přijde zcela subjektivní a na slupce mi taky nijak výrazně nesejde. S odrůdami s tenší slupkou zacházím opatrně a ty s velmi tuhou kdyžtak skrojím.

Osobně mě zaskočil Angold. Loni jsem jej měl též dobrý, ale ne tak, aby se mi dostal mezi top 5.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika