Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
94.198: V okolí Nitry máte ideálne podmienky pre pestovanie jabloní. Čo sa týka Fuji, tak nemám jeho klony Beni Shogun ani Zhen Aztec, mám klasické, pôvodné Fuji. Oberám ho väčšinou koncom septembra, alebo v prvej polovici októbra. Granny Smith je jedna z najneskorších odrôd, oberanie je väčšinou v druhej polovici až koncom októbra, resp. až začiatkom novembra. V čase oberačkovej zrelosti niektoré plody získajú hnedasté 'líčko'. Čo sa týka Shalimaru, tu Vás asi nepoteším. Pestoval som ho (pridávam nostalgické fotky - bolo to naozaj veľmi pekné jablko). Plody odrody Shalimar sú odolné chorobám, vizuálne pekné, dlho skladovateľné... akurát tiež chuťovo silne podpriemerné. Spomedzi krížencov Topaz x Golden Del. (Sirius, Luna, Heliodor, Shalimar) jednoznačne najslabšia odroda. Už som ho vykopal a nahradil inou odrodou, Shalimar bol slepou uličkou a sklamaním. Tiež je to veľmi neskorá odroda, oberajte až úplne červeno vyfarbené plody, u mňa to bolo v druhej polovici októbra. Vhodné je skúsiť ako ľahko/ťažko ide od plodonoša a riadiť sa podľa toho. Kiež by Vám Shalimar chutil. Mne teda ani náhodou nie. IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika