Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Letos u mě spartan dosáhl pozoruhodné chuťové jakosti. V době jeho ideální zralosti jsem si řek, sákryš to je dobré jablko. Problém vidím v tom, že ne vždy je jeho jakost taková, v tom že ono šťavnaté stadium je poměrně velice krátké, jakkoliv Spartany vydrží ve sklepě až třeba do března. Strupovitost u mě na Opavsku zás. problém není, zmenšování plodů taky ne, pokavad je opravdu velká násada, dělám probírku. Ano na zahradách vídám stromy s ovocem brakovitým, ale to je způsobeno nezvládnutým řezem. Spartan musím podobně jako třeba Šampion častěji zmlazovat pro udržení dostatečných přírůstků, každých pár let lehce zmladím, vždy na připravenou mladší odnož. Kdybych měl porovnat Spartan s opavskou odrůdou Major, jejíž jsem fanatickým příznivcem, konstatuji že strupovitostí trpí oba stejně, plodnost je u obou pravidelná, chuť je u majoru rovněž dosti sladká, ale více osvěživá s hroznovým aroma, skladovatelnost výrazně lepší, slupka tenká, neobtěžuje. Pro mě Major jasná jednička...

          Ing.Fidla

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika