Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nikdy v životě jsem ještě nejedl jablko ze supermarketu. Měl jsem možnost ochutnat Galu od pěstitele z mladoboleslavska a potom od velkopěstitela od Litoměřic. Jablka vzhledná a chuťově velmi dobrá, od Litoměřic byla chuťově lepší.
Ale ve zdejší části východ. Čech se Gala neprosadila ani u tržních pěstitelů, ani u těch drobných. Prostě potřebuje teplejší podmínky, ty se jen dobrou agrotechnikou nenahradí. Proto jsem také nikdy neusiloval o její pěstování.

Jestli je náročnější na chemickou ochranu Gala, nebo Jonagold je slovo do pranice. V teplých oblastech Jonagold trpí víc padlím, u nás se padlí vyskytuje jen v některých letech a nejvíce to zadaleka není na Jonagoldech. Ti, co se zde pokoušeli pěstovat Galu, naříkali na strupovitost, Jonagoldi jí přeci jen tolik netrpí. Záleží na ročníku, samozřejmě.
Věřím ale, že Gala někde od Znojma by zaujala.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika