Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pane Petře máte pravdu o náročnosti pěstování odrůdy Elstar.Odborníky je považována za velmi problematickou a doporučována je pouze pro zkušené zahrádkáře pro svůj nadměrný růst a tendenci k zahušťování koruny letorosty.Je to jediná odrůda, kterou jsem ne zcela zvládl (co se týče pravidelné plodnosti). Opatření, která zabírají na jiné odrůdy Elstar ignoruje (probírka, letní řez, pozdně jarní řez atd.)Několikrát jsem ji vyhrožoval, ale marně.Ovšem pro její výbornou chuť ji toleruji.Na produkci mám jiné odrůdy.Zapěstoval jsem jej ve tvaru štíhlého vřetene na podnoži J-TE-E.Rouby jsem objednal v Sempře Litoměřice a nemám důvod nevěřit v jeho odrůdovou pravost.Začal plodit pravidelně ale v roce 2007 spálili květy zmrzlí a od té doby alternuje.Až letos to vypadá, že se srovnal.Po loňské střední úrodě letos opět kvete.Nižší plodnost může být též způsobena silným letním řezem.Musím ho provádět dvakrát, jinak by to byla džungle a jablka kdesi schovaná v přehoustlé koruně.Je to prostě pěstitelsky náročná odrůda.Co se týče podobnosti v chuti coxovce, četl jsem to v pomologii a musím přiznat lehkou chuťovou podobnost.Ale je to můj dojem.S pozdravem a přáním bohaté úrody - Mičurin II.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika