Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Admiral je novšia česká odroda jablone, ktorej najväčšou prednosťou je polygénovo podmienená rezistencia voči Venturii inaequalis. Jeho ďalšou prednosťou je výborná chuť a mimoriadne dlhá skladovateľnosť pri plnom zachovaní konzumnej kvality. Admiral tiež dobre vyzerá, je to veľmi pekné jablko. Jeho najväčším nedostatkom je sklon k pehovitosti plodov, predovšetkým pri prvých úrodách a na slaborastúcich podpníkoch (nič z toho nemôžem potvrdiť - u mňa nič také nebolo a nie je, ale viacerí diskutéri tu na fóre tento sklon k pehovitosti potvrdzujú). Tento nedostatok Admiralu bol zmienený aj v seriáli o českých odrodách jabloní, ktorý teraz beží v časopise Zahrádkář a dokladovaný tamtiež aj dosť hrôzostrašnou fotkou pehovitého plodu Admiralu. Sklon k pehovitosti nikto nezatajuje, opakovane tu bol zmieňovaný (mnou najmenej 10x). Ďalšími, menej významnými mínusmi Admiralu sú jeho určitá tendencia k vyhoľovaniu konárov, krátka stopka plodov a absencia prirodzenej 'prebierky' plodov. Tieto veci sa ale ľahko dajú ovplyvniť správnou agrotechnikou. Vnímam, že aj vplyvom priaznivých referencií (za tými mojimi si plnou váhou stojím, stačí si pozrieť moje príspevky s fotodokumentáciou, a napokon viacerí účastníci fóra u mňa Admiral osobne ochutnali a mohli by dosvedčiť) sa mnohí amatérski hoby-záhradkári rozhodli Admiral u seba vyskúšať a ten im v nasledujúcich mesiacoch a rokoch zarodí. Chcem ich aj touto cestou poprosiť, aby sa tu na fóre podelili so svojimi poznatkami a skúsenosťami, aby sme si spoločne vytvorili čo najkomplexnejší obraz o tejto pozoruhodnej českej odrode. Obraz bez glorifikácie na jednej, ale aj démonizácie na druhej strane. Prajem všetkým ktorí Admiral pestujú, aby s ním dosiahli aspoň také úspechy a spokojnosť ako ja v mojej záhrade. Moje nadšenie pre túto odrodu som si nevycucal z prsta, je výsledkom mojich viacročných skúseností z praxe s ňou. Čím viac poznatkov od Vás pestovateľov Admiralu sa tu ale objaví, tým lepšie. Ešte raz: prajem veľa úspechov, zdravého entuziazmu, pokojnej mysle, slušnej komunikácie a reálnych obsažných referencií. Admiral si to zaslúži, a ľudia tu na fóre tiež. IH

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika