Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Popravdě řečeno nevím, kde tedy máte problém. Pokud Vám nějaká odrůda od souseda chutná, tak si ji naroubujte. Nepotřebujete znát její název, taky mám na zahradě odrůdy, které mám pracovně pojmenované jmény svých sousedů. A že neumíte roubovat? To není argument, taky jsem neuměl, ani teď po letech bych o sobě nechtěl tvrdit, že umím. Naučil jsem se dva způsoby roubování - kopulací a za kůru - a ty mi zatím skoro vždy vystačily. Výsledek roubování často nezávisí moc na zručnosti, jako na dobrých roubech, správné době roubování a pečlivosti při práci. Prostě nenaroubujete sto roubů za hodinu, ale jenom dva. Nebo třeba jen jeden. Dokud to ale nezkusíte, nenaučíte se to. Nebudu dále polemizovat o vhodnosti či nevhodnosti starých odrůd, mám na zahradě oboje. Jen Vám nemohu s čistým srdcem doporučit např. Malinové holovouské, které je u nás letos sice výborné, ale je to poprvé za dvaadvacet let od roubování, kdy takhle dozrálo. Ani třeba Hvězdnatou renetu, která loni byla výborná, ale letos nějak nedozrála a opadala kyselá a nikomu nechutná. Radši Vám doporučím Vandu, která za 18 let nezarodila jen jednou a chuťově nezklamala nikdy. Jen upozorňuji, že mluvím pořád o jednom stromě, staré přeroubované Jaderničce, která shodou okolností na zbylých větvičkách zarodila krásná, velmi chutná a téměř čistá jablíčka narozdíl např. od Seleny, která měla přes desetinu plodů strupovitých. A ještě na jednu skutečnost jsem narazil a měla byste ji vzít v úvahu při výběru. Starší odrůdy většinou nastupují později do plodnosti, takže si na první jablíčka asi počkáte o několik let déle. Nechci Vás nijak ovlivňovat, jen Vám píši své zkušenosti, rozhodnutí je jen na Vás. A pokud Vám jde hlavně o chuť jablíček, tak v tom Vám nikdo nepomůže, každému chutná něco jiného.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika