Williamsova - ten pravý požitek pro chuťové buňky



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 198.91 (?) 
18.4.2022 21:27

Zdravím pánové, 

moc se těším na tuto odrůdu. Mám hrušeň Williamsova 2. rokem a krásně kvete, koupil jsem ten to rok i červenou tak jsem v očekávání, 

Hrušeň Williamsova
Hrušeň Williamsova

Po babiččce z pálavy s plody
Po babiččce z pálavy s plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 81.144 (?), 18.4.2022 21:48
Z letních hrušek upřednostunuju chutové vlastnosti Muškatelky turecké, u které nejsou na závadu ani její menší plodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.4.2022 12:34

Vítám Vás, pane 81.144. Uvidíme, jak to dopadne s Velkou ranou meruňkou, kterou jste tady zmínil snad jako první. Já jsem pro vyzkoušení, i když velká chvála nebyla. Muškatelku mám taky naroubovanou. V minulém roce byla úroda Kozaček, ale v létě člověk ledacos prošvihne, takže nevím. Nějaké ty Kozačky špatné nebyly, ale nic bližšího říct nemůžu. Plody jsou samozřejmě malé (hrušková drobotina). Takové plody by ledas koho velikostí neuspokojily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 19.4.2022 13:35
Děkuji za přivítání pane Petře, jak se dostanu do zahrady a do sadu na internet se nedostanu. Na každé odrůdě meruněk zatím něco je, ale třeba jednou v noci když příjdou mrazy zaspím a bude vymalováno... Do všech květů neustále pršelo a pořád fouká, na Bergeronech ještě nemám udělaný postřil proti spále, pořád se to nějak nedaří. Nebo jsou svátky a to raději nic nedělám, aby někdo neřekl, že ho šikanuju hlukem motoru... Teprve začínají opadávat plané květy a až potom se uvidí kolik kde zůstane. Letos asi bude i u meruněk problém s poškozením pilatkou, což u nás zase tak moc nepamatuju. Z Muškatelky jsem zkoušel i víno. Sice se úplně nevyčiřilo, to by tam chtělo přidat pár planých trnek, ale bylo po stránce chutě a vůně velmi pitelné. Dá se i usušit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.4.2022 14:07

Proto já používám raději akumulátorovou techniku, která tolik neruší sousedy. Pilatky jsem nikdy na meruňkách neviděl, pouze při dozrávání plodů sem tam nějaký obaleč. Z roubů z minulého roku nejlépe roste bujný Abate Fetel, pak z roubů, co mně nechtěl poslat kdysi pan Hlavatý Harrow Delight, Hardenpontova a přece jeden kousek "Johanky z Arku", který se probudí až letos, jak to vypadá. Někdy se stane, že rouby "zababčí" jako například slabě rostoucí Karina, nebo i Napoleonova a Sterkmanova. Některé se postupně rozjedou, jiné nikoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 19.4.2022 17:19
To bych musel mít aku všechno i rotačku na trávu... Při obhlídce květů po mrazech jsem mušky letos zahlédl, asi tam nebudou vysedávat jen tak bez důvodu. Já osobně jsem si nechal vždycky poslat hotový stromek a pak ho případně použil na množení. Přeju všem zahrádkářům hodně výpěstků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 19.4.2022 18:34

A po namnožení zjistit, kolikrát po letech, že hotový stromek byla jiná odrůda. Známe... laugh MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 19.4.2022 18:42
U zaslaných roubů to zjistíte ještě o nějaký ten rok pozdění... ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 198.91 (?), 23.4.2022 21:08

kdybych se přihlasil tak je to nádhera :-) 

a teď tu nádheru 


Hrušeň Wili
Hrušeň Wili
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 198.91 (?), 17.7.2022 9:52

Zdravím od Kuřimi,

hruštička Obelisk ze Starkla, má letos moc hezky nasazeno.

Posílám foto

Ať se daří

ITB



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika