Kdy roubovat hrušku na hloh?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?) 
20.3.2015 23:00

Zkuste dát odkaz, pokud je to psáno na netu, nebo scan/foto, pokud máte listinnou podobu.

V prodejním katalogu má Hloh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 178.235 (?), 21.3.2015 7:02

Bylo to na jeho starší stránce, kterou už buď stáhl nebo opravil.Žilienka byla pro mě matoucím překvapením.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 20.3.2015 22:40

dejte fotky té podnože, máte-li možnost a chuť.

Jinak můžete zkusit, kousek nad místem plánovaného roubování cvičně sloupnout kůru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.103 (?), 22.3.2015 4:39
Hloh má tu výhodu, že ke svému růstu nepotřebuje tak kvalitní půdu jako hrušňová podnož. :-) Libor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 32.151 (?), 24.3.2015 22:20

hloh má také výhodu néže pozdě raší, ale že má poměrně brzy mízu a dlouho ji drží. Jinak hloh podléhá karanténě, z důvodu Ervinia amylovora. Takže to bude asi ten důvod, proč se nepoužívá v ovocnářství.

Mišpule je malvice, nemá jedno velké semeno, to si pletete s mišpulí japonskou nebo-li lokvátem. Mišpule německá má sklerenchymatický jádřinec normálně pětipouzdrý jako většina jablek a v něm několik semen.

Roubovat hrušeň na hloh jsem nezkoušel, ale mám na hlohu naroubovámu právě mišpuli, krásně to roste a plodí, a dále mám na něm také ještě odrůdovou kdouloň. Platí to co tady někdo výše napsal. že hloh silně podrůstá a tak je nutno pravidelně ničit nejlépe už v narašených pupenech vše co podrůstá. Je to trnité jak jehličky. 

Na hlohu mám také okrasný hloh Pinatifida.

Pro příznivce hlohu doporučuji hloh kuří nohu Crataegus crus gali, který má velmi chutné plody, dokonce chutnější než hloh sibiřský mičurinův. Dělají ho v Litomyšli.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika