Hrušeň ze semene



host - 221.137 (?)
21.11.2020 9:47
Díky. Semínka - jádra jsem vybral asi před měsícem, konkrétně z hrušky kumoi-asijské. Stromek koupený ze zahradnictvi. Hruška plodila poprvé, plody pěkné, velké, dobré. Zajímalo by mě, jestli by popřípadě, pokud vše udělám dobře (semínka v chladu teď pres zimu) vyrostla stejná hruška, nebo ji tedy musím znovu naroubovat.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 221.137 (?), 21.11.2020 1:27, zobrazeno: 1654x
Dobrý den. Chtěl bych zkusit zasadit semínka z hrušky, až na jaře samozřejmě. Vyrostou mi pak stromky, které budou plodit totožné hrušky z jaké byly zasazené? Nebo na ně musím pak nějaké jiné naroubovat. Děkuji, David
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 41.244 (?), 21.11.2020 7:55

Vyroste hrušeň neznámých vlastností (s 99.99 % pravděpodobností mizerné plody). Pro kvalitní ovoce musíte naštěpovat některou vyšlechtěnou odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.16 (?), 21.11.2020 9:24

K tomu, aby mu něco vyrostlo, se musí řídit uřčitými agrtechnickými zásadami, aby mu vůbec něco vyrostlo. Že sem tam někdy vyroste semenáč pod mateřským stromem, nebo v jeho blízkém okolí, je malý zázrak. Neznalým doporučujiprostudovat toto. Je to suce pro velkovýrobu, ale i mkropěstitel ta najde co nutně potřebuje ke zdárnému výsledku. Je třeba také rozklikat horní a boční lištu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.137 (?), 21.11.2020 9:47
Díky. Semínka - jádra jsem vybral asi před měsícem, konkrétně z hrušky kumoi-asijské. Stromek koupený ze zahradnictvi. Hruška plodila poprvé, plody pěkné, velké, dobré. Zajímalo by mě, jestli by popřípadě, pokud vše udělám dobře (semínka v chladu teď pres zimu) vyrostla stejná hruška, nebo ji tedy musím znovu naroubovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.16 (?), 21.11.2020 11:22

Když se vyšlechťuje nová odrůda, tak cíleně nelze dodat chtěné vlastnosti. Vždy je to velké hledání a cílelné práce s mnoha odrůdami a trvá to u dřevin velmi dlouho, musí se počkat, až vypěstované semenáče začnou plodit, z kterých se provede výběr, atd. Takže můžete počkat až vám váš semenáč zaplodí a může stát zázrak, že bude mít lepší vlastnosti, ale na to si budete muset počkat tak deset, či spíše patnáct let. Proto se známá odrůda roubuje na typovou podnož, nebo semenáč, t.j. vegetetivně rozmnožuje, tak se prvního ovoce stejných vlastností, jako má matečný strom, dočkáte za pět, šest let. Samozřejmě, že úroda bude úměrná velikosti stromku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika