Hrušeň roubovaná na jabloni



host - 0.14 (?)
23.5.2012 18:20

Dobrý den, jsem typický bezzemek, takže zkušenosti mám nepatrné, ale kamarád z Kroměříže se chlubil (a já jsem to na vlastní oči mnohokrát u něj viděl), že má na zahrádce po předešlém majiteli HRUBLOŇ - stromek který rodil jablka s jednou větví, která rodila hrušky. Ptal jsem se na to otce, který se v sadařství vyznal a taky tvrdil, že to není možné... ale já jsem to viděl na vlastní oči. A fčíl mudrujte. Petr

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 0.14 (?), 23.5.2012 18:20

Dobrý den, jsem typický bezzemek, takže zkušenosti mám nepatrné, ale kamarád z Kroměříže se chlubil (a já jsem to na vlastní oči mnohokrát u něj viděl), že má na zahrádce po předešlém majiteli HRUBLOŇ - stromek který rodil jablka s jednou větví, která rodila hrušky. Ptal jsem se na to otce, který se v sadařství vyznal a taky tvrdil, že to není možné... ale já jsem to viděl na vlastní oči. A fčíl mudrujte. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.73 (?), 11.6.2012 22:31

Bolo by náhodne možné, že určitá odroda hrušky má obstojnú afinitu s určitou odrodou jablone a teda na nej vydrží dlhší čas. Trebars 1 z 1000 kombinácií. Ja mám na jabloňovej plánke hrušku krvavku zo Spiša už štvrtý rok. Evidentne odchádza, tento rok temer bez prírastku, podnož podrastá, ale drží sa. Sám som zvedavý koľko to ešte vydrží než uschne. Ale za tie 4 roky nekvitla. Tiež som to urobil z nedostatku hruškových podnoží, teraz si už vysievam hruškové plánky, presvedčil som sa že je to blbosť a nikomu by som to ani náhodou nedoporučoval. Je ale možné, že nejaká náhodná, úzko špecifická kombinácia by to vydržala. Radovan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.39 (?), 18.5.2019 21:00
Letos mi budou na jabloni plodit podruhe rouby hrusek. Klidne mohu dolozit videem. Rouby se uchytily hned. Letos znovu kvetou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 22.26 (?), 10.8.2015 20:40

Když už, tak očkování je jistější než roubování u nepříbuzných odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika