hrušeň nekvete, červenají lístky



host - 72.91 (?)
24.4.2008 22:42

Pear decline?

Snad to ale bude něco jiného.

není to posáté?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Kulda - (3) - 146.194 (?), 23.4.2008 9:55, zobrazeno: 4593x

Prosím o radu. V únoru jsem laicky (ovšem po prostudování odb. literatury) provedla řez hrušní, rány jsem ošetřila. Dříve hrušně (2)mohutně plodily, nyní mají každá jen do pěti květů. Některé rašící lístky se začínají vybarvovat do červena a začínají vadnout. Hrušně jsou starší, předchozím majitelem neudržované, dosud nehnojené, přesto však plodily a přes jejich bujarý růst všemi směry působily zdravě. Jak mohu stromku nyní pomoci. Skutečnost, že hrušeň nenasadila květy může být důsledkem řezu nebo případné nemoci stromu(červenající listy)?  

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.91 (?), 24.4.2008 22:42

Pear decline?

Snad to ale bude něco jiného.

není to posáté?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kulda - (3) - 146.194 (?), 25.4.2008 10:04

Posáté? Rozumím tomu, jakože zda nejsou nakladena vajíčka nebo tak něco? Nezjistila jsem nic, co by tomu nasvědčovalo. Jde spíše o to, že z trsu mladáých lístků jeden až dva ze středu zčervenají (barva červeného vína, ne rzi) a pak sesychají, zkroutí se. Jinak je hrušeň listy bujně obrostlá, jen bez květů (téměř) a každý cca druhý trs listů je takto postižeň. Ještě mám pocit, nevím, zda zcela správný, že nově vyrašelé lístky jsou sice zelené(ty co nejsou napadené), ovšem působí povadle. Prosím poraďte, nemám zkušenosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.133 (?), 26.4.2008 21:06

Posáté = třeba merou nebo jiným savým škůdcem. Byla by tam lepkavá medovice.

Ty červené listy jsou ale divné. Možná by pomohla celková fotka stromu a detail.  Zůstaly tam po řezu nějaké plodonoše? O kolik procent jste korunu zredukoval?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika