Foto starých odrôd hrušiek



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 64.46 (?) 
12.10.2019 17:09

Avranšskú mám posadenú asi 4 roky a tento rok bola prvá väčšia úroda no musím uznať, že naozaj lepšiu hrušku sme nikto nejedli. Konferencia, Concorde, hardyho ani Robertova dekanka sa jej nevyrovnaju. To, že je v tom najlepšom stave na jedenie len tyžden jej pre tú neskutočnú chuť musíme odpustiť. V Lednici pri hrade sme ako združenie založili sad kde sme vysadili veľa hrušiek starých odrôd tak som zvedavý na Solanku, Kozačku, Muškatelku či Ovesňačku.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 97.80 (?), 1.11.2019 18:49

Wow... To som rád že sa u Avranšskej celkom zhodneme. A teraz aj niečo k raritnej odrode Poiteau. Sú akurát teraz v pravej zrelosti a už niektoré hnijú, tie vyhadzujem. U mňa za dedinou tiež sadím nejaké hruškové plánky na záchranu starých odrôd., Okrem iných tam budem na jar štepiť hrušku Poiteau, ktorá bola tohto roku kvôly studenému Máju v zahrade môjho otcha (V Lipt. Petre, nie najlepšie zarodená). No to čo bolo je zatiaľ najchutnejšia úroda tejto odrody aku si pamätáme a chuťovo bývajú dobre len v posledných rokoch. Asi je to dôkaz zmeny klímy, pretože ľudia spomínajú že kedysi okrem kompótov boli na nič. Vždy ako skali tvrdé a potom zhnili. Vzácna to odroda táto Poiteau. Není to Top ale je vzácna a určitú kvalitu dosahuje, zaslužila by si akú takú pozornosť, pozdávajú sa mi viac aj úrodami i chuťov než Charneuské.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika