Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Vlaďka: Nadväzujem na predchádzajúci príspevok. Konferencia je výborná, ale sú odrody, ktoré ju chuťovo prekonávajú. Predovšetkým je to legendárna francúzska odroda Boscova fľaška. Mám ju na semenáči - viď foto 1-7. Táto sorta je (nielen)podľa mňa chuťovo dosiaľ neprekonaná a zrejme tak skoro ani prekonaná nebude. Na podmienky je však náročnejšia než Konferencia, vo Vašej polohe by ale mohla prosperovať. To Vám nikdo dopredu nepovie a ak to nevyskúšate, tak to ani nezistíte. Ďalšou skvelou odrodou je moldavská Nojabrskaja (Xenia) - mám ju na duli Adams (foto 8-12). Chuťovo špičková odroda, s vynikajúcim zdravotným stavom, nie náročná na podmienky, rýchlo vstupuje do rodivosti, plodí bohato a hrušky sú nielen chuťovo výborné, ale aj mimoriadne veľké. Práve Nojabrskaja je odroda, nad ktorou by som na Vašom mieste uvažoval ako o jednej z prvých alternatív. Na záver rada: netreba príliš veľa špekulovať, akékoľvek rady tu na fóre nie sú absolútne nemenne prenosné na Vaše pomery a môže sa stať, že vo Vašej záhrade to napokon 'vypáli' úplne inak. Ťažko vymyslíte niečo nové - staré dobré a rokmi vyskúšané odrody sú Williamsova, Konferencia, Boscova, Lucasova, z novších Nojabrskaja (s ktorou mám viacročné skúsenosti a za ktorú dám tiež ruku do ohňa). IH
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika