Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ad MV: "Já ale podotýkám, že se pohybujeme na fóru "Zahrada" a to je trochu jiný ekosystém než volná příroda."

S tým s vami naprosto súhlasím a preto si myslím, že by sa nemali miešať hrušky s jablkami alebo "jabka s bramborama- jazykom p.Václava" a nemala by sa do zahradničenia pliesť politika, starý režim či staré automobily. Prepáčte moje moralizovanie, ale pripadá mi to dosť násilné. Staré krivdy by si človek nemal ventilovať na tomto príjemnom fóre.

K sýkorkám dodám iba toľko, že som o ich správaní k včelstvu počul od poslucháča rozhlasu- včelára, takže nie je to môj výmysel. Ide o princíp náhľadu na škodlivosť či užitočnosť, nie o kvantitatívne vyjadrenie, koľko kilogramov včiel sýkorky požrali. Perzonifikácia vzťahov v biosystémoch a čierno-biele videnie vedú k tomu, že sa k mnohým biologickým druhom- hubám, rastlinám a živočíchom správame ako k nepriateľom, netušiac, že vedia byť ako tie sýkorky z iného pohľadu užitočné. Veľmi radi masovo používame v záhradkách chemické delá a pritom by stačil často iba neškodný anorganický prípravok. V ekologickom myslení je človek ako pán tvorvsta stále zaostalý. Prečo máme napr. používať syntetické moluskocídy, keď stačí ekologický prípravok na báze oxidov železa, ktorý premnožených slimákov doslova roztrhá, ale nezabije všetkých tak ako v prípade reziduí organických syntetík? Poslaním slimákov v prírode istotne nie je, v prvej rade záhradkárovi zničiť úrodu. O úlohe mnohých húb pri likvidácii organického odpadu a tvorbe kompostu som v minulosti písal. Slepým striekaním fungicídmi zničíme všetko...surprise

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika